Obsada serialu Netfliksa "Resident Evil" ujawniona

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Obsada+serialu+Netfliksa+%22Resident+Evil%22+ujawniona-142753
Obsada serialu Netfliksa "Resident Evil" ujawniona
Lance Reddick (seria "John Wick"), Adeline Rudolph ("Chilling Adventures of Sabrina"), Siena Agudong ("AwanturNick"), Paola Nunez ("Bad Boys for Life"), Tamara Smart ("Artemis Fowl") i Ella Balinska ("Aniołki Charliego") zagrają główne role w serialu fabularnym "Resident Evil". Inspirowany popularnym cyklem gier wideo projekt powstaje dla platformy streamingowej Netflix. Za fabułę odpowiada Andrew Dabb ("Nie z tego świata").

Reddick wcieli się w głównego złoczyńcę świata "Resident Evil" - szalonego naukowca Alberta Weskera, który w imię ewolucji zamierza doprowadzić do masowego wyginięcia ludzkości.

Akcja 8-odcinkowego serialu ma się rozgrywać na dwóch płaszczyznach czasowych. Bohaterkami pierwszego wątku będą 14-letnie siostry Jade i Billie Wesker. Dziewczyny zostają zmuszone do przeprowadzki do  New Raccoon City. Im dłużej dziewczyny przebywają w nim, tym bardziej zdają sobie sprawę z tego, że miasto nie jest tym, czym się na pierwszy rzut oka wydaje. Zaczynają też podejrzewać, że ich ojciec skrywa mroczne tajemnice. Tajemnice, które mogą zniszczyć świat. Akcja drugiego wątku rozgrywa się ponad dekadę później. Na Ziemi mieszka zaledwie 15 milionów ludzi i ponad 6 miliardów potworów zainfekowanych wirusem T. Jade ma trzydzieści lat i próbuje przetrwać w Nowym Jorku. Niestety, wspomnienia z przeszłości nie dają jej spokoju.

To nie jedyny serial Netfliksa rozgrywający się w uniwersum "Resident Evil". 8 lipca na platformie zadebiutuje animacja "Resident Evil: Wieczny mrok".