Sandra Hüller z Ryanem Goslingiem w kosmosie!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sandra+H%C3%BCller+z+Ryanem+Goslingiem+w+kosmosie+%E2%80%93+Filmweb-155845
Sandra Hüller z Ryanem Goslingiem w kosmosie!
źródło: Getty Images
autor: Gerald Matzka
Sandra Hüller, która w ostatnim czasie zawojowała kina dwiema fantastycznymi rolami w dwóch bardzo udanych filmach ("Anatomia upadku" – nominacja do Oscara, "Strefa interesów"), zagra obok Ryana Goslinga w "Project Hail Mary". Phil Lord i Christopher Miller ("21 Jump Street", "LEGO® PRZYGODA") reżyserują film na podstawie scenariusza Drew Goddarda ("Marsjanin").

O czym opowiada "Project Hail Mary", nowy film z Ryanem Goslingiem?"Project Hail Mary" to adaptacja powieści Andy'ego Weira pod tym samym tytułem. W Polsce ukazała się ona nakładem wydawnictwa Akurat. W opisie możemy przeczytać: 

Samotny astronauta musi uratować Ziemię przed katastrofą. Z załogi, która wyruszyła na straceńczą misję ostatniej szansy, przeżył jedynie Ryland Grace. Teraz od niego zależy, czy ludzkość przetrwa. Tylko że on na razie nie ma o tym pojęcia. Z początku nawet nie pamięta, kim jest, więc skąd ma wiedzieć, czego się podjął i jak ma tego dokonać? Na razie wie tylko tyle, że przez bardzo długi czas był pogrążony w śpiączce. A po przebudzeniu znalazł się niewyobrażalnie daleko od domu. Całkiem sam, jeśli nie liczyć ciał zmarłych towarzyszy. Czas płynie nieubłaganie, a oddalony o lata świetlne od innych ludzi Grace jest zdany wyłącznie na siebie. Ale czy na pewno?

Andy Weir sprzedał prawa do książki wytwórni MGM na początku 2020 roku. Kosztowały one trzy miliony dolarów. Kilka tygodni później – w marcu – w projekt zostali zaangażowani Ryan Gosling (jako odtwórca głównej roli) oraz Phil Lord i Christopher Miller jako reżyserzy. W lipcu 2020 roku potwierdzono udział scenarzysty Drew Goddarda, który kilka lat wcześniej pracował nad adaptacją debiutanckiej książki Weira – "Marsjaninem".

Zdjęcia mają się rozpocząć w Wielkiej Brytanii już w czerwcu. 

Sandra Hüller w zwiastunie filmu "Anatomia upadku"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones