"Bugonia": Emma Stone i Jesse Plemons w komedii Yorgosa Lanthimosa

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Begunia%22%3A+Emma+Stone+i+Jesse+Plemons+w+komedii+Yorgosa+Lanthimosa-155668
"Bugonia": Emma Stone i Jesse Plemons w komedii Yorgosa Lanthimosa
źródło: Getty Images
autor: Michael Buckner
Latem mają rozpocząć się zdjęcia do nowego filmu Yorgosa Lanthimosa pt. "Bugonia". Będzie to remake południowokoreańskiej komedii "Save the Green Planet!" z 2003 roku. Główne role zagrają w nim Emma Stone i Jesse Plemons.      

"Bugonia": co wiemy o filmie?"Save the Green Planet!" opowiada o mężczyźnie, który wierzy, że obce istoty planują atak na Ziemię. Po przeprowadzeniu dochodzenia, które polega głównie na oglądaniu filmów sci-fi, utwierdza się w przekonaniu, że przywódca istot pozaziemskich przebywa na Ziemi pod postacią prezesa dużej spółki chemicznej. Chcąc ocalić ludzkość, bohater porywa domniemanego przybysza z obcej planety w nadziei, że w ten sposób inwazja kosmitów zostanie powstrzymana.


"Bugonia" będzie czwartym wspólnym filmem Lanthimosa i Stone. Reżyser i aktorka pracowali wcześniej przy "Faworycie", "Biednych istotach" oraz tegorocznych "Rodzajach życzliwości", które walczą o Złotą Palmę w Cannes. W ostatniej produkcji wystąpił również Jesse Plemons.

Dystrybucją  "Bugonii" zajmie się studio Focus Features. Scenariusz napisał Will Tracy ("Sukcesja", "Menu"). Jednym z producentów filmu będzie Ari Aster. Zdjęcia mają być realizowane w Wielkiej Brytanii i USA.    

Zwiastun filmu "Rodzaje życzliwości"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones