Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Oscary+jednak+bez+prowadz%C4%85cego-131373

Oscary jednak bez prowadzącego?

Wygląda na to, że Oscary czeka jedna z największych rewolucji w historii tych nagród. Po rezygnacji Kevina Harta tegoroczna gala najwyraźniej będzie musiała obejść się bez gospodarza.

GettyImages-927265368.jpg
Getty Images © Kevin Winter

Producenci zamierzają zatrudnić szereg gwiazd, które poprowadzą kolejne segmenty show. Obecnie - na 6 tygodni przed wydarzeniem - wciąż trwają poszukiwania nazwisk, które mają przemówić ze sceny. W planach jest również skrócenie imprezy, zwyczajowo uznawanej za zbyt długą i przeładowaną wątpliwymi atrakcjami.

Hart zrezygnował z posady, kiedy ujawniono jego homofobiczne twitterowe komentarze sprzed lat. Po jego zeszłotygodniowym występie w programie Ellen DeGeneres zaczęto jednak spekulować, że jest szansa, by odzyskał posadę. Komik zdementował jednak te plotki.

Oscarowa gala obyła się bez gospodarza wieczoru tylko raz w swojej historii, dokładnie 30 lat temu. Otwierający ją 11-minutowy musicalowy numer nie został dobrze zapamiętany. Było też kilka ceremonii, które miały kilku prowadzących. Ostatni raz, gdy galę prowadziły co najmniej trzy osoby, miał miejsce w 1987 (byli to Chevy Chase, Goldie Hawn i Paul Hogan). W 2011 sceną kierował duet Anne Hathaway i Jamesa Franco.

Tegoroczna gala odbędzie się 24 lutego.

zobacz też: