PREMIERA: Robert Pattinson i Bérénice Bejo na polskim plakacie "Dzieciństwa wodza"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/PREMIERA%3A+Robert+Pattinson+i+B%C3%A9r%C3%A9nice+Bejo+na+polskim+plakacie+%22Dzieci%C5%84stwa+wodza%22-119651
11 listopada do kin w naszym kraju wejdzie jedna z rewelacji ubiegłorocznego festiwalu w Wenecji "Dzieciństwo wodza". Obraz pokazywany był w konkursie Horyzonty i został nagrodzony za reżyserię. Zdobył również Lwa Jutra dla najbardziej obiecującego debiutanta.

Z okazji zbliżającego się wejścia filmu do kin mamy dla Was polski plakat. Oto on:


(kliknij, aby powiększyć)


"Dzieciństwo wodza" to mrożąca krew w żyłach baśń o początkach faszyzmu, napisana i wyreżyserowana przez Brady'ego Corbeta. Dramat fantastyczno-historyczny opowiada historię Prescotta, chłopca przebywającego w podparyskiej wsi tuż po I wojnie światowej (w tej roli rewelacyjny debiutant Tom Sweet). Ojciec dziecka jest wysłannikiem amerykańskiego rządu Woodrowa Wilsona (Liam Cunningham) i bierze udział w pracach nad Traktatem Wersalskim. Matka (Bérénice Bejo) to sfrustrowana kosmopolitka i konserwatywna protestantka w jednej osobie. Uwagę poświęca chłopcu jedynie guwernantka, grana przez Stacy Martin. Wysokie IQ podszeptuje Prescottowi coraz bardziej radykalne formy buntu... Obserwujemy narodziny tytułowego wodza. W filmie występuje również Robert Pattinson, grający dwie role: przyjaciela domu, a następnie dorosłego dyktatora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones