PREMIERA: Zobaczcie polski zwiastun filmu "Titane"

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PREMIERA%3A+Zobaczcie+polski+zwiastun+filmu+%22Titane%22-144924
PREMIERA: Zobaczcie polski zwiastun filmu "Titane"
Już 14 stycznia do kin w całej Polsce trafi "Titane", triumfator tegorocznego festiwalu w Cannes. Z tej okazji mamy dla Was jego zwiastun.

Polski zwiastun filmu "Titane"
O filmie "Titane"Złota Palma festiwalu w Cannes i francuski kandydat do Oscara. Najbardziej szokujący film roku, który pokochała amerykańska publiczność. "Titane" to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga.

Alexia (wbijająca w fotel kreacja Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno...

Autorka kultowego "Mięsa" Julia Ducournau demoluje granice gatunków. "Titane" to epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała – jego granic i przemian.


O reżyserce Julii DucournauUrodzona w 1983 roku francuska reżyserka i scenarzystka. Ukończyła paryską szkołę filmową La Fémis. W 2011 roku jej krótki metraż "Junior" wygrał nagrodę Petit Rail d'Or w Cannes. "Mięso" było jej pełnometrażowym debiutem, sensacją festiwalu w Cannes.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones