PREMIERA WIDEO: Robert Więckiewicz jest "Królem życia"

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PREMIERA+WIDEO%3A+Robert+Wi%C4%99ckiewicz+jest+%22Kr%C3%B3lem+%C5%BCycia%22-110968
We wrześniu do polskich kin wejdzie komedia "Król życia", której gwiazdą jest Robert Więckiewicz. My już dziś możemy Wam zaprezentować przedsmak obrazu. Poniżej znajdziecie pierwszy teaser filmu:
"Król życia" to inteligentna komedia o uwalnianiu się od świata korporacji i poszukiwaniu na nowo kolorów życia. W filmie zobaczymy plejadę wybitnych aktorów, m.in.: Roberta Więckiewicza, Magdalenę Popławską, Bartłomieja Topę, Jerzego Trelę, Jana Peszka oraz Krzysztofa Czeczota. Produkcja jest debiutem reżyserskim jednego z najbardziej znanych polskich operatorów filmowych, Jerzego Zielińskiego. Autorem scenariusza do filmu jest debiutujący w branży filmowej Fadi Chakkour, na co dzień prawnik.

Czterdziestoparoletni Edward jest pracownikiem korporacji. Żyje w wielkim mieście i chcąc, nie chcąc, uczestniczy w „wyścigu szczurów”. Jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca. Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę. Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones