Patryk "Besaleel" Vega i jego "Putin". Oto zwiastun z piekła rodem

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Patryk+%22Besaleel%22+Vega+i+%22Putin%22.+Nowy+zwiastun+filmu+o+rosysjkim+prezydencie+tylko+dla+odwa%C5%BCnych-152700
Patryk "Besaleel" Vega i jego "Putin". Oto zwiastun z piekła rodem
Patryk Vega pokazał nowy zwiastun filmu "Putin". Reżyser, który przyjął przydomek Besaleel, nakręcił film, którego bohaterem będzie prezydent Rosji oraz zbrodniarz wojenny Władimir Putin. Jak dowiedzieliśmy się z zajawki, obraz wejdzie do kin w lutym 2024. Lepiej zapnijcie pasy. 


Zwiastun filmu "Putin"

Patryk Vega alias Besaleel - jakim filmem będzie "Putin"?"Putin" ma być jednym z kilku międzynarodowych projektów zapowiedzianych przez Patryka Vegę. Reżyser mówi o nim tak:

Amerykanie i mieszkańcy Zachodniej Europy nigdy nie zrozumieją Putina. Ja z jednej strony, wychowałem się w komunistycznych czasach, w komunistycznej Polsce. Z drugiej strony, ukształtowała mnie kultura Hollywood. Chcę za pomocą języka zachodniego kina opowiedzieć coś o bogatej kulturze Wschodu.

Vega chce również dokonać "wiwisekcji psychiki Putina oraz rosyjskiej duszy". W tym celu planuje opowiedzieć o związkach dyktatora z przestępczym podziemiem Petersburga w czasach, gdy Putin był burmistrzem miasta. To oczywiście tylko początek: film ma mieć znacznie szerszą skalę i obejmować czasy współczesne. Ma też zawierać elementy fantastyczne i metafizyczne, w tym wędrujące po współczesnym Petersburgu postaci świętych i demonów. Inspiracjami Vegi są w tym przypadku prace Caravaggia, Andrieja Rublowa oraz "Mistrz i Małgorzata".  

Budżet produkcji to 12 milionów dolarów. Zdjęcia będą kręcone w Polsce, na Litwie i na Malcie. Obsada jest póki co tajemnicą, jednak Vega chciałby w głównej roli wielką, międzynarodową gwiazdę. Czy spełni swoje marzenie? Kogo widzielibyście w głównej roli? 

Patryk Vega w programie CVPrzypominamy odcinek programu CV, w którym Patryk Vega opowiada, które ze swoich filmów uważa za najważniejsze. 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones