Typowy piątek: Patryk Vega to teraz Besaleel. Pokazuje zwiastun filmu "Putin"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Patryk+Vega+przyjmuje+imi%C4%99+Besaleel+i+kr%C4%99ci+film+%22Putin%22+o+rosyjskim+dyktatorze-151048
Typowy piątek: Patryk Vega to teraz Besaleel. Pokazuje zwiastun filmu "Putin"
Patryk Vega powrócił. Jak donosi The Hollywood Reporter, teraz nazywa się Besaleel (tak, od biblijnego architekta Arki Przymierza) i kręci film, którego bohaterem będzie prezydent Rosji oraz zbrodniarz wojenny Władimir Putin. Ma to być thriller polityczny oraz wiwisekcja duszy rosyjskiego dyktatora, inspirowana dziełami Caravaggia i Andrieja Rublowa. Jest też koncepcyjny zwiastun. Nie wiemy, od czego zacząć. 

Patryk Vega alias Besaleel - jakim filmem będzie "Putin"?"Putin" ma być jednym z kilku międzynarodowych projektów zapowiedzianych przez Patryka Vegę. Reżyser mówi o nim tak:

Amerykanie i mieszkańcy Zachodniej Europy nigdy nie zrozumieją Putina. Ja z jednej strony, wychowałem się w komunistycznych czasach, w komunistycznej Polsce. Z drugiej strony, ukształtowała mnie kultura Hollywood. Chcę za pomocą języka zachodniego kina opowiedzieć coś o bogatej kulturze Wschodu. 

Vega chce również dokonać "wiwisekcji psychiki Putina oraz rosyjskiej duszy". W tym celu planuje opowiedzieć o związkach dyktatora z przestępczym podziemiem Petersburga w czasach, gdy Putin był burmistrzem miasta. To oczywiście tylko początek: film ma mieć znacznie szerszą skalę i obejmować czasy współczesne. Ma też zawierać elementy fantastyczne i metafizyczne, w tym wędrujące po współczesnym Petersburgu postaci świętych i demonów. Inspiracjami Vegi są w tym przypadku prace Caravaggia, Andrieja Rublowa oraz "Mistrz i Małgorzata".  

Budżet produkcji to 12 milionów dolarów. Zdjęcia będą kręcone w Polsce, na Litwie i na Malcie. Obsada jest póki co tajemnicą, jednak Vega chciałby w głównej roli wielką, międzynarodową gwiazdę. Czy spełni swoje marzenie? Kogo widzielibyście w głównej roli? 

"Putin" - zwiastun koncepcyjny nowego filmu Patryka Vegi (Besaleela?)

Patryk Vega w programie CVPrzypominamy odcinek programu CV, w którym Patryk Vega opowiada, które ze swoich filmów uważa za najważniejsze. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones