Netflix szykuje serial o Scoobym-Doo. To nie będzie komedia

Vanity Fair / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+szykuje+serial+o+Scoobym-Doo.+To+nie+b%C4%99dzie+komedia-155284
Netflix szykuje serial o Scoobym-Doo. To nie będzie komedia
Jak informuje dziennik "Variety", trwają prace nad aktorskim serialem o przygodach Scooby'ego Doo i Tajemniczej Spółki. Projekt powstaje dla platformy streamingowej Netflix.

"Scooby-Doo" na Netfliksie: co wiemy o serialu?Szczegóły trzymane są na razie w tajemnicy. Wiadomo jednak, że ma to być godzinny serial dramatyczny. Stanowiska scenarzystów i producentów wykonawczych piastują Josh Appelbaum ("Gliniarz z Beverly Hills: Axel F", "Wojownicze żółwie ninja") oraz Scott Rosenberg ("Con Air - lot skazańców"). Pieczę nad projektem sprawuje studio Berlanti Productions ("Riverdale", "Chilling Adventures of Sabrina", "Martwi detektywi").     


Scooby-Doo kończy w tym roku 55 lat. Seria, której początek dała klasyczna kreskówka studia Hanna-Barbera, opowiada o przygodach tchórzliwego doga niemieckiego oraz czwórki nastolatków-detektywów - Freda Jonesa, Daphne Blake, Velmy Dinkley i Kudłatego Rogersa. Bohaterowie rozwiązują wspólnie zagadki kryminalne związane przestępcami podszywającymi się pod upiory i monstra.

Do tej pory powstały dwa kinowe filmy aktorskie o Scoobym i spółce - "Scooby-Doo" z 2002 roku, oraz jego sequel "Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie" z 2004 roku. Komedie - mimo że nie zebrały pochlebnych recenzji - zarobiły na całym świecie łącznie ponad 430 milionów dolarów. W 2009 roku premierę miał film telewizyjny "Scooby-Doo! Strachy i patałachy".

Najnowszą odsłoną cyklu "Scooby Doo" jest pokazywany przez platformę Max serial "Velma". Przedstawia on tytułową bohaterkę w czasach, zanim dołączyła do Tajemniczej Spółki.

Zwiastun filmu "Scooby-Doo"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones