Patryk Vega szykuje film rozgrywający się w trakcie pandemii koronawirusa

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Patryk+Vega+szykuje+film+rozgrywaj%C4%85cy+si%C4%99+w+trakcie+pandemii+koronawirusa-139098
Patryk Vega szykuje film rozgrywający się w trakcie pandemii koronawirusa
Już w najbliższy wtorek zaprezentujemy Wam nowy odcinek podcastu "Mój Ulubiony Film" z udziałem Patryka Vegi. W trakcie rozmowy padło m.in. pytanie o to, czy pandemia koronawirusa to dobry temat na scenariusz. Twórca "Pitbulla" odpowiedział na nie w następujący sposób: film, który wypuszczam 7 lutego 2021, dzieje się w trakcie pandemii.

W dużej mierze to film o epidemii samotności - mówi Vega - Punkt wyjścia jest taki, że ludzie, mając coraz większy dostęp do wyzutego z uczuć seksu, mają jednocześnie coraz większą trudność z budowaniem relacji bliskości i miłości z drugim człowiekiem. Ta pandemia, która spotyka bohaterów, jest czymś, co zaczyna przewartościowywać ich postawy. Jestem bardzo zadowolony z tego, że na potrzeby tego filmu nakręciłem kilkadziesiąt bardzo spektakularnych ujęć miasta. Mieliśmy wtedy na początku pandemii taki czas, gdzie w centrum były zupełne pustki. Mam ujęcia Emilii Plater czy innych ulic, które wyglądają jak z filmu "28 dni później". To jest coś, co się według mnie prędko nie powtórzy, a robi to wrażenie takiego "wow". Cieszę się, że nakręciłem to już wtedy z myślą o tym filmie.

Vega dodał również, że problematyka jego nowego dzieła rymuje się z "Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego. Zaintrygowani?

W podcaście padło także pytanie o kolejną część "Pitbulla", która zadebiutuje w kinach 11 listopada 2021 roku. Naszego dziennikarza Łukasza Muszyńskiego interesowało, czy w filmie pojawią się starzy bohaterowie, czy też powinniśmy się spodziewać zupełnie nowej galerii postaci. Będzie i tak, i tak - zdradził Vega - Film będzie toczył się w połowie przed pierwszym "Pitbullem", czyli w zupełnie zamierzchłych czasach. Tam będzie zalążek konfliktu, którego finał nastąpi w czasach współczesnych. Obecność bohaterów na tych dwóch płaszczyznach czasowych i cała zabawa wynikająca ze zmieniających się kostiumów, dostarczy rozrywki i fanom pierwowzoru, i młodej widowni, która starego "Pitbulla" nie oglądała.

Tymczasem już w najbliższy piątek do kin trafi thriller "Pętla", w którym Patryk Vega opowiedział o kulisach afery podkarpackiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones