Oto kolejny wspólny projekt Damona i Afflecka. Kto w obsadzie?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paul+Walter+Hauser%2C+Hong+Chau%2C+Matt+Damon%2C+Casey+Affleck+zagraj%C4%85+w+filmie+%22The+Instigators%22.+Za+kamer%C4%85+Doug+Liman-149874
Oto kolejny wspólny projekt Damona i Afflecka. Kto w obsadzie?
źródło: Getty Images
autor: Kevin Mazur
Paul Walter Hauser ("Czarny ptak") dołącza do obsady nowego filmu Matta Damona i Caseya Afflecka. Projekt o tytule "The Instigators" powstaje dla Apple Original Films. Za kamerą stanie Doug Liman ("Ruchomy chaos", "Zwerbowany").

"The Instigators" – o czym opowie film?Scenariusz filmu napisał Chuck MacLean ("Miasto na wzgórzu"). Bohaterami będą dwaj złodzieje, którzy po nieudanym napadzie muszą uciekać przed policją. W ukryciu się przed stróżami prawa pomaga terapeuta jednego z nich.

W obsadzie "The Instigators" jest także nominowana do Oscara Hong Chau ("Wieloryb").

GettyImages-1460420879.jpg Getty Images © Emma McIntyre

Damon oraz Ben Affleck wcielają się w producentów projektu z ramienia swojej niedawno otwartej firmy Artists Equity. To kolejny wspólny projekt obu aktorów, którzy występują i tworzą także dramat sportowy "Air". Film ma opowiedzieć o długotrwałych próbach nawiązania współpracy z Michaelem Jordanem przez Nike'a w połowie lat 80., gdy firma nie przewodziła jeszcze w swojej branży. Laureaci Oscara za scenariusz "Buntownika z wyboru" napisali film, a Affleck go reżyseruje.

Paul Walter Hauser – najważniejsze rolePrzełomem w karierze amerykańskiego aktora okazał się komediodramat "Jestem najlepsza. Ja, Tonya". Następnie Hausera mogliśmy oglądać m.in. w filmach w "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Late Night", "Richard Jewell", "Songbird. Rozdzieleni", "Pięciu braci", "Cruella" czy w serialu "Cobra Kai".
 
Jego jak dotychczas ostatnią rolą – nagrodzoną Złotym Globem i statuetką Critics’ Choice Television – jest Larry Hall z serialu "Czarny ptak". To oparta na faktach opowieść o Jimmym Keenie, więźniu, który ma okazję na skrócenie wieloletniego wyroku. Jedynym wymogiem jest przeniesienie do więzienia o zaostrzonym rygorze i zdobycie zeznania jednego z osadzonych, który został oskarżony o wielokrotne morderstwo. Scenarzystą serialu jest Dennis Lehane, autor niefikcjonalnych książek, które stanowiły inspiracje dla wielu filmów, takich jak "Rzeka tajemnic", "Gdzie jesteś, Amando", "Wyspa tajemnic" czy "Nocne życie". W roli głównej Taron Egerton ("Rocketman").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones