Philip Seymour Hoffman nie żyje

Variety / autor: , /
https://www.filmweb.pl/news/Philip+Seymour+Hoffman+nie+%C5%BCyje-102322
Wielki amerykański aktor Philip Seymour Hoffman nie żyje. Został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Greenwich Village w Nowym Jorku. Miał 46 lat.Przyczyną śmierci było najpewniej przedawkowanie narkotyków. Oficjalne stanowisko nie zostało jeszcze zajęte przez policję, jednak nieoficjalne źródła donoszą, iż w łazience, gdzie odkryto ciało, znaleziono również igły oraz ślady przyjmowanych dożylnie narkotyków. Nałóg aktora nie był w Hollywood tajemnicą - już w 2006 roku zaczął mówić o nim publicznie, a rok temu spędził w placówce odwykowej ponad tydzień.

Śmierć aktora to niepowetowana strata dla świata filmu. Hoffman ma na swoim koncie cztery oscarowe nominacje i jedną statuetkę za najlepszą główną rolę męską w filmie "Capote" (identyczny wynik osiągnął w rywalizacji o Złote Globy).

W jego filmografii można również znaleźć tak znane tytuły jak "Boogie Nights", "Happiness", "Mistrz", "Synekdocha, Nowy Jork", "Wątpliwość", "Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz", "Moneyball" i "Idy marcowe". Hoffman nie stronił od kina rozrywkowego. Znakomicie wypadł zarówno w "Mission: Impossible III" oraz "Igrzyskach śmierci".