Planetę małp będzie można zwiedzić w wirtualnej rzeczywistości

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Planet%C4%99+ma%C5%82p+b%C4%99dzie+mo%C5%BCna+zwiedzi%C4%87+w+wirtualnej+rzeczywisto%C5%9Bci-121083
Seria filmów o planecie małp przenosi się w wirtualną rzeczywistość. Należące do wytwórni 20th Century Fox studio Fox Innovation Lab pracuje nad "wirtualną przygodą", która pozwoli uczestnikom przekroczyć granice gatunku i wcielić się w małpy walczące z ludźmi.


Podczas targów CES w Las Vegas pokazano pierwszy zwiastun projektu. Prezentował on tylko jedną scenę, w której użytkownik spotyka inną małpę. Demo wykorzystywało zestaw Oculus Rift.

Nie ujawniono więcej na temat tytułu, ale ma on być dostępny także na innych zestawach VR. I z całą pewnością będzie dłuższy niż zaprezentowana zapowiedź. Przedstawiciele Innovation Lab wielokrotnie wspominali o tym, że VR jest dla nich platformą opowiadania historii, a nie jedynie narzędziem promocyjnym.

Fabuła VR-owej "Planety małp" nie będzie oparta na nadchodzącej "Wojnie o planetę małp" (premiera: 14 lipca), ale możliwe, że ukaże się w tym samym czasie.

To już drugi podobny projekt 20th Century Fox. Wczoraj pisaliśmy o podobnym związanym z "Obcym: Przymierze".

Udostępnij: