Co obejrzeć w TV? Wybieramy najlepsze filmy na pierwszą połowę sierpnia

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Program+TV+-+pocz%C4%85tek+sierpnia+2023.+Najlepsze+filmy+w+ofercie-151661
Co obejrzeć w TV? Wybieramy najlepsze filmy na pierwszą połowę sierpnia
Macie ochotę spędzić czas przed telewizorem? Przez następne tygodnie będziecie mogli obejrzeć wiele udanych filmów, zarówno klasyków kina, jak i nowych, jeszcze niecałkowicie znanych twórców. W tym rankingu zebraliśmy 20 tytułów, które zostaną wyemitowane na popularnych kanałach w pierwszej połowie sierpnia.    

W naszym zestawieniu nie zabrakło pozycji, które nie są anonimowe dla każdego fana dobrego kina – słynnych filmów sci-fi, dramatów czy komedii. Od Orsona WellesaSamuela FulleraStanleya Kubricka, po Edgara Wrighta i Quentina Tarantino - fani tych reżyserów znajdą tu dobrze znane tytuły. Między nimi nie zabrakło miejsca dla nowszych produkcji, które również zasługują na uwagę. Poniżej sprawdźcie, jakie filmy do obejrzenia znajdziecie na telewizyjnych ekranach w tym miesiącu.        


Wybieramy najciekawsze filmy w telewizji na pierwszą połowę sierpnia20
Sara i Jean od kilku lat są w szczęśliwym związku. Łączy ich silne uczucie i niegasnące pożądanie. Pewnego dnia Sara przypadkowo spotyka na ulicy François, swojego dawnego partnera i przyjaciela Jeana. Wkrótce potem François proponuje Jeanowi wspólną pracę, a sytuacja między nimi zaczyna wymykać się spod kontroli.

CANAL+ Film: 11 sierpnia – 21:35

Johnny jest pogubionym w życiu dziennikarzem radiowym. W ramach swojej pracy jeździ po amerykańskich miastach i rozmawia z młodymi ludźmi o ich troskach i oczekiwaniach wobec życia i kraju, znajdując w ich słowach i ambicjach nadzieję na lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. Pewnego dnia na prośbę siostry zaczyna opiekować się jej dziewięcioletnim synkiem Jessem podczas jej wyjazdu, do pogubionego życiowo byłego męża, którego nadal kocha. Po początkowych trudnościach z wyrażaniem własnych emocji mężczyzna i chłopak znajdują wspólny język. Gdy jednak nieobecność kobiety z różnych względów się przedłuża, Johnny musi wpisać chłopaka w swoje życie zawodowe – zabiera go w trasę, przedstawia swoim znajomym i pozwala mu pomagać sobie w przygotowaniach do kolejnych radiowych wywiadów. W efekcie Johnny uczy się od Jessego co najmniej tyle, ile rezolutny i lekko ekscentryczny chłopak uczy się od niego, a wyniesione z tej przepięknej partnerskiej relacji lekcje zmienią ich przyszłe życie.

HBO2: 15 sierpnia – 23:05


18

Kapitan

Der Hauptmann
1h 58m
Film opowiada historię młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach II wojny światowej rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy bohater przypadkowo znajduje mundur nazistowskiego kapitana. Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, z którymi próbuje uciec.

Kino Polska: 15 sierpnia – 22:30

Niektórzy policjanci są kumplami. Tacy są właśnie Ray Tango i Gabe Cash. I chociaż w wydziale policji Los Angeles rywalizują ze sobą twardo, to mają jedną wspólną cechę - każdy z nich myśli, że to właśnie on jest najlepszy. Zrób z nich partnerów, a będą jak olej i woda, ale jeśli ktoś spróbuje wrobić ich w zbrodnie, której nie popełnili, to rozpętają prawdziwą burzę ognia.

TVN Fabuła: 10 sierpnia – 22:35

Rozwódka Meg i jej córka Sarah wprowadzają się do nowego domu w Nowym Jorku. Budynek skrywa w sobie niecodzienny pokój - tajemniczy schron chroniący mieszkańców na wypadek napaści. Gdy pierwszej nocy do środka włamuje się trzech mężczyzn, kobiety korzystają z bezpiecznego miejsca. Rozmowa z przestępcami ujawnia, że chcą przejąć gotówkę ukrytą w sejfie pod podłogą azylu.

Polsat: 10 sierpnia – 22:45

15

Godland

Vanskabte Land
2h 18m
Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott Crosset Hove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik i bajarz Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia.

Cinemax 2: 5 sierpnia – 20:30, 6 sierpnia – 10:55, 9 sierpnia – 20:30, 10 sierpnia – 14:45, 11 sierpnia – 22:00

Diego Maradona przyjechał do Neapolu 5 lipca 1984 roku, a jego nowy klub zapłacił za niego rekordową kwotę. Charyzmatyczny Argentyńczyk był czczony na boisku i poza nim. Doprowadził też Napoli do pierwszego tytułu w lidze. Obraz przedstawia niezwykłe i niezapomniane historie o cudach, których piłkarz dokonał na boisku oraz opowiada o mrocznych dniach, które nadeszły potem. Produkcja bazuje na ponad 500 godzinach niepublikowanych wcześniej nagrań z osobistych archiwów Maradony, materiałach informacyjnych oraz wywiadach z historykami i dziennikarzami.

TVP Kultura: 8 sierpnia – 20:00, 9 sierpnia – 00:50

13
Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców. Gdy Cezar i Pułkownik stają twarzą w twarz, dochodzi do spektakularnej bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków i całej naszej planety.

Polsat: 13 sierpnia – 22:05, 14 sierpnia – 01:15

Była prostytutka przenosi się z miasta na przedmieścia. W niewielkim miasteczku chce od nowa rozpocząć swoje życie, kryjąc się przed nienawistnym alfonsem. Zatrudnia się jako pielęgniarka w szpitalu dla dzieci z niepełnosprawnością. W obsadzie filmu Samuela FulleraConstance Towers, Anthony Eisley, Michael Dante i Virginia Grey.

FilmBox Arthouse: 8 sierpnia – 14:30, 13 sierpnia – 9:25

11

Falstaff

Campanadas a medianoche
1h 59m
Sir John Falstaff, legendarna postać ze sztuk Shakespeare'a, nieustannie pijany, otyły, ale czarujący kompan młodego Henryka V, w filmie Orsona Wellesa, bodaj najlepszej ekranizacji utworów wybitnego dramaturga autorstwa reżysera, staje się postacią pierwszego planu. Welles zapożycza sceny z kilku dramatów, skupiając się przede wszystkim na dwóch częściach "Henryka IV", ukazując zmienne relacje pomiędzy Falstaffem a księciem Halem. Początkowo główny towarzysz monarchy w rozpuście i kawalarstwie, stopniowo sympatyczny żartowniś traci swoje względy, gdy książę zaczyna godzić się ze swoim przeznaczeniem przyszłego władcy Anglii.

TVP Kultura: 8 sierpnia – 16:00, 9 sierpnia – 10:05

Rok 1942. W okupowanym przez nazistów Paryżu swoim dotychczasowym, wystawnym życiem żyje Robert Klein. Wszystko zmienia się, gdy pewnego razu otrzymuje kopię żydowskiej gazety. Dzięki temu staje się świadomy, że w okolicy mieszka ktoś inny o tym samym nazwisku. Zgłoszenie pomyłki skutkuje sprowadzeniem na siebie podejrzeń policji.

Ale kino+: 8 sierpnia – 17:55, 13 sierpnia – 13:10

Connor MacLeod jest nieśmiertelny. To jego dar i przekleństwo. Raniony w walkach nie ginie, ale musi patrzeć jak przemijają jego ukochani. Od ponad 400 lat tuła się po świecie tocząc pojedynki, walcząc w bitwach i obserwując zmienne koleje historii. Wie, że gdzieś u kresu tej drogi czeka go najważniejsza walka z ostatnim z nieśmiertelnych. Zasada jest prosta: nieśmiertelni na przestrzeni wieków walczą ze sobą, eliminując się nawzajem. Ostatni dwaj stoczą zaś bój o Wielką Nagrodę. Jest koniec XX wieku, Nowy Jork, Connor już wie, że zostało ich tylko dwóch. Zbliża się ostateczne rozstrzygnięcie...

AMC: 6 sierpnia – 22:00, 7 sierpnia – 18:45, 10 sierpnia – 23:00

Akcja "Bękartów Wojny" rozpoczyna się w okupowanej przez Niemców Francji, gdzie Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent) jest świadkiem egzekucji swojej rodziny z rozkazu nazistowskiego pułkownika Hansa Landy (Christoph Waltz). Cudem unikając śmierci, Shosanna ucieka do Paryża, gdzie przyjmuje nową tożsamość, jako właścicielka i operatorka niewielkiego kina.

Tymczasem, gdzieś w Europie, porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje elitarną grupę żydowskich żołnierzy, których zadaniem ma być krwawy odwet na nazistach. Nazwani "Bękartami", ludzie Raine’a łączą swe siły z pracującą dla aliantów aktorką Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) i wspólnie planują zamach na kluczowych przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy wszystkich zbiegną się w kinie, w którym także Shosanna zamierza dokonać własnej zemsty!

TVN Siedem: 6 sierpnia – 20:00, 8 sierpnia – 21:55

Dawni funkcjonariusze UB po weryfikacji rozpoczynają pracę w policji. Franz, który w starym systemie robił karierę dzięki małżeństwu z córką ministra, musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Skierowany do walki ze zorganizowaną przestępczością odkrywa, że po drugiej stronie barykady stoją dwaj dawni koledzy po fachu. W jednej akcji traci trzech ludzi i postanawia się zemścić, a jego dawny przyjaciel Olo nie daje się wciągnąć do współpracy. Zwolniony z policji, zdążył już znaleźć lepszych pracodawców. W dodatku dziewczyna, którą zaopiekował się Franz, odchodzi, szukając bardziej opłacalnego związku.

Kino TV: 6 sierpnia – 22:05, 11 sierpnia – 21:55; Stopklatka: 14 sierpnia – 23:35

Scott Pilgrim (Michael Cera), 22-letni bezrobotny basista zespołu rockowego Sex Bob-omb, spotyka dziewczynę swoich marzeń. Zakochany po uszy chłopak nie przeczuwa, że miłość do pięknej nieznajomej już wkrótce wywróci jego życie do góry nogami. Aby zdobyć serce Ramony Flowers (Mary Elizabeth Winstead), będzie musiał pokonać jej siedmiu byłych chłopaków. Iskrząca dowcipem, komiksowa historia autorstwa niedoścignionego mistrza gatunku Edgara Wrighta ("Wysyp żywych trupów" i "Hot Fuzz – ostre psy").

Fox Comedy: 5 sierpnia – 17:00, 10 sierpnia – 21:00

Program NA SKRÓTY o filmie "Scott Pilgrim kontra świat"Film rozgrywa się w Los Angeles, w niedalekiej przyszłości. Theodore Twombly to pełen kompleksów, samotny, wrażliwy mężczyzna, który zarabia na życie pisząc wzruszające, osobiste listy do innych ludzi. U załamanego po zakończeniu długoletniego związku, zainteresowanie budzi nowy, zaawansowany system operacyjny, który obiecuje, jako obdarzony samodoskonalącą się inteligencją, intuicyjnie dostosowywać się do potrzeb indywidualnego użytkownika. Po uruchomieniu systemu Theodore jest zachwycony, gdy poznaje "Samanthę", ciepły, kobiecy głos, który zdaje się należeć do szalenie wrażliwej, wnikliwej i zaskakująco zabawnej "osoby". W miarę, jak jej potrzeby i pragnienia rosną, równocześnie z jego własnymi, ich przyjaźń pogłębia się i przeradza w miłość.

Paramount Network: 5 sierpnia – 22:30

Przeciętny nastolatek, Peter Parker (Tobey Maguire) przeistacza się w superbohatera pod wpływem ukąszenia przez radioaktywnego pająka. Kiedy jego ukochany wuj zostaje brutalnie zamordowany przez włamywaczy, Peter przysięga sobie, że użyje swoich niezwykłych sił, aby pomścić jego śmierć. Znany odtąd jako Spider-Man, Peter rozpoczyna walkę ze zbrodnią, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu ze złowrogim Zielonym Goblinem.

AXN: 5 sierpnia – 17:25

Historia oglądana oczami kilku amerykańskich żołnierzy, zaczyna się w decydującym dniu inwazji na Normandię. Oto plaża, na której, podczas śmiertelnie niebezpiecznej misji, ludzie muszą dokonać niemożliwego. Kapitan John Miller (Tom Hanks) otrzymuje rozkaz przedarcia się za linię wroga, by odnaleźć szeregowca Jamesa Ryana, którego trzej bracia polegli w walce. Stojąc twarzą w twarz ze śmiercią żołnierze pytają o sens tej, zdawać by się mogło, beznadziejnej misji. Dlaczego ośmiu ludzi musi ryzykować życie, by ocalić jednego? W brutalnej rzeczywistości krwawej wojny każdy z bohaterów stara się przetrwać i znaleźć własną odpowiedź.

FOX: 13 sierpnia – 20:10

Barry Lyndon (Ryan O'Neal) był irlandzkim młodzieńcem bez perspektyw, który wkradł się w szeregi osiemnastowiecznej angielskiej arystokracji. Jak mu się to udało? Po prostu - robił, co w jego mocy: był bawidamkiem, zawadiaką, włóczęgą, żołnierzem w wojnie siedmioletniej, rozpustnikiem, szpiegiem i szulerem karcianym. Bohater klasycznej powieści Williama Makepeace'a Thackeraya, którą przeniósł na ekran Stanley Kubrick, nie cofnął się przed niczym, byle osiągnąć upragniony cel.

Warner TV: 6 sierpnia – 10:15, 10 sierpnia –19:00

Ta mistrzowska kontynuacja "Ojca Chrzestnego" opisuje losy dwóch pokoleń rodu Corleone w bezwzględnym dążeniu do władzy. Francis Ford Coppola podzielił swą powieść na dwie części: w pierwszej przedstawił losy młodego Don Vito, zagranego bezbłędnie przez Roberta De Niro, w drugiej -  przejmowanie przez Michaela (Al Pacino) władzy w mafijnej rodzinie. Ponownie, gromadząc na planie wielu znakomitych artystów, Coppola stworzył bez wątpienia najlepszy sequel w dziejach kina.

CBS Europa: 12 sierpnia – 23:25

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones