"Wojna o planetę małp" z Oscarem dla najlepszego filmu?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wojna+o+planet%C4%99+ma%C5%82p%22+z+Oscarem+dla+najlepszego+filmu-124680
Czy "Wojna o planetę małp" zasługuje na Oscary? Jeśli spytacie szefów 20th Century Fox, to usłyszycie twierdzącą odpowiedź na to pytanie. Są oni tak bardzo o tym przekonani, że już planują olbrzymią kampanię w sezonie nagród, który właśnie się rozpoczął.


Szefowie studia chcą, żeby "Wojna o planetę małp" została doceniona w kategoriach technicznych. Mają jednak nadzieję, że zostanie też zauważony ogólny kunszt artystyczny i widowisko znajdzie się wśród nominowanych w kategorii najlepszy film. Niektórym w 20th Century Fox marzy się nawet to, że "Wojna o planetę małp" będzie pierwszym obrazem SF, który wygra w tej najważniejszej kategorii.

Fox będzie również walczyć o docenienie Andy'ego Serkisa. W szczególności zależy im na nominacji do nagród Gildii Aktorów, ale będą przekonywać Akademię, by przyznali mu specjalne wyróżnienie za jego rolę Cezara.

Studio skieruje kampanię przede wszystkim do nowych członków Akademii. Liczy, że odbiegają oni swoimi gustami i oczekiwaniami od stereotypowego wizerunku osób decydujących o Oscarach, co zwiększy ich szansę na osiągnięcie zamierzonych celów.

Czy te ambitne plany spełnią się? O tym przekonamy się za pół roku.

Udostępnij: