Powstanie kontynuacja "Oto Spinal Tap"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+kontynuacja+%22Oto+Spinal+Tap%22-146441
Powstanie kontynuacja "Oto Spinal Tap"
Kultowy mockument "Oto Spinal Tap" doczeka się kontynuacji. Reżyser filmu z 1984 roku Rob Reiner ponownie stanie za kamerą, a na ekranie zobaczymy trzech członków tytułowego zespołu, w których przed laty wcielili się Michael McKean, Christopher Guest i Harry Shearer. Film ma pojawić się w kinach 40 lat po premierze oryginału, w marcu 2024.

Co wiemy o kontynuacji "Oto Spinal Tap"?

 

Jak w wywiadzie podkreślił Reiner, pomysł na kontynuacje uświetniającą czterdziestolecie pierwszego filmu powracał już od wielu lat: Wtedy mówiliśmy, że to nie warto się za to zabierać. Nie chcieliśmy zrobić tego bez dobrego pomysłu. W takim filmie trzeba uhonorować pierwowzór i rozwinąć historię.

GettyImages-915684874.jpg Getty Images © Leon Bennett


Nowy film będzie opierał się o założenie, że od dawna zespół nie spędzał ze sobą czasu. W końcu umiera menadżer Ian Faith. Żona Iana, która odziedziczyła po nim kontrakt ze Spinal Tap, dowiaduje się, że zespół jest winien zagrać jeszcze jeden koncert. Aby uniknąć pozwu sądowego panowie muszą zebrać się i wystąpić przed publicznością.

Reiner przyznał również, że w nowym filmie prawdopodobnie wystąpią inne gwiazdy estrady. Nie ujawnił jednak nazwisk potencjalnych gości. Reżyser powróci nie tylko za rzeczywistą kamerą, ale pojawi się na ekranie jako Marty DiBergi, który jeszcze raz zrealizuje dokument o brytyjskiej grupie. Po pierwszym filmie pokłócił się z zespołem. Muzycy uważali, że ich ośmieszył, a teraz będzie miał szansę odkupić winy. Marty wciąż jest wielkim fanem Spinal Tap i ma wyrzuty sumienia z powodu tamtego filmu. Gdy usłyszał o powrocie na ostatni koncert, był wizytującym pomocnikiem wykładowcy w Szkole Filmowej imienia Eda Wooda. Od razu rzucił pracę i ruszył, aby udokumentować to wydarzenie, opowiadał Reiner.

Film wyprodukuje firma reżysera, Castle Rock Entertainment, która w maju 2020 wznowiła funkcjonowanie po prawie dwóch dekadach. Pieczę nad kontynuacją "Oto Spinal Tap" sprawować będą Frank Marshall, Matthew George, Jonathan Fuhrman i Hernan Narea.

Projekt zostanie wystawiony na sprzedaż na nadchodzących branżowych targach, które jak co roku towarzyszą Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes. Na samej imprezie zaplanowano również pokaz oryginalnego filmu.

Poniżej zobaczcie odcinek programu "Na skróty", który poświęcony został pierwszemu "Oto Spinal Tap":

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones