Poznajcie kulisy pracy nad muralami "The Old Guard"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Poznajcie+kulisy+pracy+nad+muralami+%22The+Old+Guard%22-138573
Poznajcie kulisy pracy nad muralami "The Old Guard"
Z okazji premiery widowiska "The Old Guard" z Charlize Theron w roli głównej Netflix zaprosił artystów z całego świata do stworzenia inspirowanych filmem murali, które jednocześnie nawiązywałyby do lokalnej historii. Jednym z nich jest Bartosz Kosowski. Jego prace możecie zobaczyć w Warszawie przy ul. Jaworzyńskiej 8 i we Wrocławiu na Wybrzeżu Słowackiego. Zobaczcie krótkie wideo dokumentujące pracę nad projektem: 


Kosowski postanowił umieścić bohaterów "The Old Guard" na tle bitwy pod Grunwaldem oraz średniowiecznego Wrocławia. Oba projekty powstały na podstawie XV-wiecznych drzeworytów. Z kolei kolorystyka jego pracy nawiązuje do oryginalnych okładek komiksów Grega Rucki.

Ponieważ projekt musiał dostać zielone światło nie tylko na szczeblu lokalnym, ale także od producentów i gwiazd produkcji, grafik był bardzo napięty. Kosowski przyznaje, że zaproszenie do współpracy przez Netflix jest dla niego szczególnym wyróżnieniem. 

Film "The Old Guard" na podstawie komiksu Grega Rucki, wyreżyserowany przez Ginę Prince-Bythewood ("Miłość i koszykówka", "W cieniu jupiterów"), to mocna, pełna autentyzmu i naszpikowana akcją opowieść, która pokazuje, że naprawdę niełatwo jest żyć wiecznie. 

Pod dowództwem wojowniczki imieniem Andy (Charlize Theron), sekretna grupa najemników, których nic nie jest w stanie zabić, od stuleci chroni świat śmiertelników. Kiedy zespół podejmuje się nowej misji ratunkowej i ich nadzwyczajne zdolności zostają nagle ujawnione, Andy i Nile (KiKi Layne), świeżo upieczony żołnierz w szeregach grupy, muszą wyeliminować zagrożenie ze strony ludzi, którzy za wszelką cenę chcą zawładnąć ich mocą i zarobić na tym fortunę. 
Udostępnij: