Poznajcie pierwszą panią detektyw z XIX–wiecznego Londynu

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Poznajcie+pierwsz%C4%85+pani%C4%85+detektyw+z+XIX%E2%80%93wiecznego+Londynu-139305
Poznajcie pierwszą panią detektyw z XIX–wiecznego Londynu
Już dziś o 21:30 kanał Epic Drama rozpocznie emisję nowego serialu kryminalnego zatytułowanego "Panna Scarlet i komisarz". Główna bohaterka, Eliza Scarlet, jest wykształconą, odważną młodą kobietą graną przez Kate Phillips ("The Crown", "Peaky Blinders"). Występuje u boku Stuarta Martina ("Babylon", "Jamestown"), który wciela się w rolę komisarza Williama Wellingtona.

Akcja serialu rozgrywa się w czasach, gdy małżeństwo było jedyną opcją zabezpieczenia finansowego dla kobiety. Eliza, po nagłej śmierci ojca, zostaje bez środków do życia. W spadku dostaje jedynie prowadzony przez niego interes - agencję detektywistyczną. Wiktoriański Londyn rządzi się jednak swoimi prawami i aby działać w świecie zdominowanym przez mężczyzn, Eliza potrzebuje partnera. I tu pojawia się komisarz Wellington, przyjaciel rodziny i detektyw Scotland Yardu, którego mentorem był niegdyś ojciec Elizy. Jest hazardzistą, pijakiem i kobieciarzem, ale darzy Scarlet szczerym, braterskim uczuciem - choć może nie tylko?

Pozostali bohaterowie: Moses (Ansu Kabia) i Rupert Parker (Andrew Gower) także wspierają Elizę, która postanawia zostać detektywem. Moses, bystry oszust z Jamajki, pracuje w nocnym klubie w Soho. Przyjechał do Londynu, by rozpocząć nowe życie. Mimo, że ich pierwsze spotkanie nie jest zbyt udane, ostatecznie tworzą niezwykły sojusz. Natomiast Rupert Parker jest bogatym młodym mężczyzną, którego dominująca matka jest niezmiernie niezadowolona z faktu, że jej jedyny syn jest stanu wolnego. Zmusza go do oświadczenia się Elizie. Przerażony Rupert zwierza się Scarlet, że nie chce być żonaty. Ponieważ oboje są ludźmi pragnącymi niezależności, wkrótce wpadają na pomysł wyjścia z tej sytuacji.

Wciągająca, sześcioczęściowa seria opowiada o pełnych napięcia relacjach między Elizą i komisarzem, którzy łączą siły, aby w każdym z odcinków rozwiązać nową, zagadkową zbrodnię, osadzoną w najbardziej mrocznych zakamarkach Londynu lat pięćdziesiątych XIX wieku. Obdarzoną dociekliwym umysłem Elizę bardziej interesuje prowadzenie agencji detektywistycznej niż to, aby zachowywać się "w sposób przystający damie". Nic jednak nie przygotowało jej na wszystkie przeciwności, którym musi stawić czoła w tej trudnej pracy...

Premiera serialu "Panna Scarlet i komisarz" na kanale Epic Drama we wtorek 15 września o godz. 21:30.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones