Prawie ćwierć miliona widzów na "Disco Polo" w pierwszy weekend!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Prawie+%C4%87wier%C4%87+miliona+widz%C3%B3w+na+%22Disco+Polo%22+w+pierwszy+weekend-110098
"Disco Polo" na duże ekrany wdarło się przebojem! W weekend otwarcia na film Macieja Bochniaka do kin wybrało się blisko 250 tys. osób! To jeden z największych sukcesów frekwencyjnych polskiej produkcji ostatnich lat.


Co złożyło się na sukces "Disco Polo"? Z pewnością doborowa obsada - w rolach głównych wystąpili: Tomasz Kot, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski czy Mariusz Drężek. Do tego niekonwencjonalny pomysł i nieoczywisty temat, potraktowany w oryginalny, a przy tym odważny sposób, znakomity scenariusz i rozmach realizacyjny. Na planie produkcji pracowało ponad 60 aktorów oraz epizodystów, 2000 statystów, blisko 120 członków ekipy. Ścieżka muzyczna filmu zawiera kilkadziesiąt muzycznych przebojów.

To historia muzyków, którzy – napędzani młodzieńczą fantazją i marzeniami o sławie – zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig ("Sponsoring") występuje w roli eterycznej wokalistki. Piosenki w zdecydowanej większości będą śpiewane przez aktorów.
Udostępnij: