Kultura Dostępna w Kinach pełna emocji!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Kultura+Dost%C4%99pna+w+Kinach+pe%C5%82na+emocji-112548
30 lipca, tuż przed 71 rocznicą wybuchu powstania warszawskiego zapraszamy do sieci kin Helios oraz Kina Iluzjon na wstrząsający film Jana Komasy "Miasto 44". Projekcja odbędzie się w ramach projektu Kultura Dostępna w Kinach, z biletami w cenie 10 zł. Dodatkowo w sierpniu na dużym ekranie: "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Drogówka" oraz "Disco Polo". Nie przegap!

30.07.2015 "Miasto 44" 
reżyseria: Jan Komasa

Opowieść o młodych Polakach, którym przyszło dorastać w dramatycznych czasach okupacji. Mimo wybuchu Powstania Warszawskiego są pełni życia, namiętni i pełni wiary w wygraną. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. 

Obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski

06.08.2015 "Wałęsa. Człowiek z nadziei"
reżyseria: Andrzej Wajda

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, które przetoczyły się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności. 

Obsada: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Maria Rosaria Omaggio, Zbigniew Zamachowski

13.08.2015 "Drogówka" 
reżyseria: Wojciech Smarzowski

Historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, samochody i interesy. Wszystko się zmienia, gdy ginie jeden z policjantów. O morderstwo zostaje oskarżony kolega z pracy. 

Obsada: Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska, Eryk Lubos
20.08.2015 "Disco Polo" 
reżyseria: Maciej Bochniak

Lata 90-te. Młodzi muzycy z prowincji zdobywają szczyty list discopolowymi przebojami. Szybka sława i pieniądze zmienia dotychczasowe życie muzyków. 

Obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Tomasz Kot

 Złap kulturę w dobrej cenie!

Kultura wcale nie musi być droga! Jeśli chcesz być na bieżąco z darmowymi i tanimi wydarzeniami kulturalnymi zapraszamy na portal kulturadostepna.pl, który daje  również możliwość dodawania i dzielenia się własnymi informacjami! 
Udostępnij: