Reżyser "Captain America" zabierze nas do Narnii

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Captain+America%22+zabierze+nas+do+Narnii-122846
Mamy dobrą wiadomość dla tych z Was, którzy czekali na kolejną kinową opowieść osadzoną w magicznym świecie Narnii. Planowane od wielu lat widowisko "Narnia: The Silver Chair" w końcu zyskało reżysera. Został nim autor filmu Marvela "Captain America: Pierwsze starcie" Joe Johnston.


Akcja "Srebrnego krzesła" rozgrywa się po wydarzeniach opisanych w "Podróży Wędrowca do Świtu". Co prawda w Anglii minął zaledwie rok, ale w Narnii znacznie więcej czasu. Kaspian jest już starym królem. Prosi on Aslana o pomoc w odnalezieniu syna Riliana, jedynego spadkobiercy majątku. Aslan rekrutuje do tego zadania dwoje uczniów z Anglii: Eustachego Scrubba i Julię Pole, dla której będzie to pierwszy pobyt w Narnii.

"Narnia: The Silver Chair" nie będzie kontynuacją dotychczasowego cyklu kinowego. Ta seria została uznana za zamkniętą, ponieważ nie była kasowym sukcesem. "Srebrne krzesło" będzie więc funkcjonowało jako reboot cyklu: nowi twórcy, nowi aktorzy, nowe spojrzenie na całą historię i nowa wytwórnia - TriStar Pictures.

Autorem scenariusza jest David Magee ("Życie Pi"). Niestety wciąż nie wiemy, kiedy widowisko trafi do kin.