"Srebrne krzesło" w końcu powstanie!

The Tracking Board / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Srebrne+krzes%C5%82o%22+w+ko%C5%84cu+powstanie-115275
Mamy dobrą i złą wiadomość dla fanów prozy C.S Lewisa. Wyczekiwana przez Was od dawna ekranizacja "Opowieści z Narnii: Srebrnego krzesła" w końcu nastąpi! Jeśli jednak sądziliście, że zobaczycie znajome twarze w rolach bohaterów, to musimy Was rozczarować. Tak się nie stanie.


Producent Mark Gordon ogłosił wczoraj, że "Srebrne krzesło" trafia do produkcji. Nie będzie to jednak część dotychczasowego cyklu "Opowieści z Narnii". Ta seria został uznana za zamkniętą, ponieważ nie była kasowym sukcesem. "Srebrne krzesło" będzie więc funkcjonowało jako reboot cyklu: nowi twórcy, nowi aktorzy, nowe spojrzenie na całą historię i wymazanie tego, co widzieliśmy na ekranie poprzednio.

Film ma już nawet gotowy scenariusz. Jego autorem jest David Magee. Kiedy film trafi do kin, tego nie wiemy.

Akcja "Srebrnego krzesła" rozgrywa się po wydarzeniach opisanych w "Podróży Wędrowca do Świtu". Co prawda w Anglii minął zaledwie rok, ale w Narnii znacznie więcej czasu. Kaspian jest już starym królem. Prosi on Aslana o pomoc w odnalezieniu syna Riliana, jedynego spadkobiercę majątku. Aslan rekrutuje do tego zadania dwoje uczniów z Anglii: Eustachego Scrubba i Julię Pole, dla której będzie to pierwszy pobyt w Narnii.