Scenarzysta "Opowieści z Narnii" pochwalił się, że "Srebrne krzesło" jest już gotowe

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%22Opowie%C5%9Bci+z+Narnii%22+pochwali%C5%82+si%C4%99%2C+%C5%BCe+%22Srebrne+krzes%C5%82o%22+jest+ju%C5%BC+gotowe-112121
David Magee, scenarzysta "Życia Pi", zrobił miłą niespodziankę fanom filmowej serii "Opowieści z Narnii". Napisał na swoim prywatnym koncie na Twitterze, że właśnie skończył pisać fabułę już dawno zapowiadanej czwartej części - "Srebrnego krzesła". Praca nad tekstem zajęła mu rok.

Oto jego oryginalny wpis:

Completed the final draft of The Silver Chair today. I’ve had the immense pleasure to work on the project for over a year now. So fulfilling.

Zdaje się jednak, że Magee dostał reprymendę od producentów filmu, bo wpis zniknął z jego konta. Oficjalnie na razie nie wydano żadnego oświadczenia w sprawie kontynuacji.


Ostatnia do tej pory, trzecia część "Opowieści z Narnii" o podtytule "Podróż Wędrowca do Świtu" debiutowała (już!) pięć lat temu. O kolejnej kontynuacji mówiło się już w 2013 roku, ale od dwóch lat nic o projekcie nie było słychać. Teraz już wiemy, że mimo ciszy trwały nad nim zaawansowane prace.

Magee nie mógł oczywiście zdradzić o filmie absolutnie nic więcej, co pisze każdemu kierującemu do niego pytania na Twitterze, ale wiemy z zapowiedzi, że "Srebrne krzesło" ma się rozgrywać kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z poprzedniej części - w tym czasie upłynął rok w Anglii. Fabuła ma opowiadać historię stareńkiego już Króla Kaspiana, który zwraca się do Aslana z prośbą o odnalezienie swojego syna Riliana, jedynego spadkobiercę majątku. Aslan rekrutuje do tego zadania dwoje uczniów z Anglii - Eustachego Scrubba (granego przez Willa Poultera) i Julię Pole, będącą w Narnii pierwszy raz.

Przypomnijmy, że w 2011 roku pojawiły się głosy, że następnym po "Podróży Wędrowca do Świtu" filmem będzie "Siostrzeniec czarodzieja" ("The Chronicles of Narnia: The Magician's Nephew") stanowiący prequel opowieści. Ale wszystko wskazuje na to, że te plany zostały porzucone i najpierw zobaczymy "Srebrne krzesło". Kiedy dokładnie? Nie wiadomo.