Reżyser "Hobbsa i Shawa" chce nakręcić nowego "Blade'a"

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Hobbsa+i+Shawa%22+chce+nakr%C4%99ci%C4%87+nowego+%22Blade%27a%22-134121
Wygląda na to, że kiedy David Leitch usłyszał wieści o tym, że Marvel planuje nowego "Blade'a", zadał sobie pytanie: "ciekawe, kto go wyreżyseruje?", a potem szybko sam sobie odpowiedział: "a może ja?". I nawet jeśli w rzeczywistości wyglądało to nieco inaczej, to reżyser "Atomic Blonde", "Deadpoola 2" oraz "Szybkich i wściekłych: Hobbsa i Shawa" faktycznie jest zainteresowany projektem.


Przypomnijmy, że studio Marvel ujawniło niedawno, że w jego planach jest nowy projekt opowiadający o przygodach Blade'a z Mahershalą Alim w roli głównej. Co ciekawe, Leitch, który zaczynał karierę jako kaskader, pracował już wcześniej przy tej postaci.

Uwielbiam Blade'a. Oryginalny "Blade" z Wesleyem Snipesem był jednym z moich pierwszych kaskaderskich zleceń. Pojawiłem się w klubie krwi. Pamiętacie tę scenę? Tak, tańczyłem otoczony krwistymi efektami specjalnymi. Było super, zdradził reżyser.

Leitch dodał, że jednym z powodów jego zainteresowania projektem jest osoba Alego: Mahershala to świetny aktor. Obsadzenie go w tej roli to duża sprawa i efekt może być bardzo ekscytujący. Dlatego tak, chętnie wziąłbym udział w rozmowie na temat tego projektu.

Chwilowo o projekcie nie wiadomo wiele ponad to, że ma być częścią "piątej fazy" uniwersum Marvela, a więc możemy spodziewać się go najwcześniej w 2022 roku. Czyżby Kevin Feige czekał po prostu, aż odezwą się zainteresowani reżyserzy? Co powiecie na Leitcha?