Reżyser "Shortbus" jako serialowy Joe Exotic

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Shortbus%22+jako+serialowy+Joe+Exotic-142085
Reżyser "Shortbus" jako serialowy Joe Exotic
Aktor ("Shrill") i reżyser ("Między światami") John Cameron Mitchell zagra Króla Tygrysów, Joego "Exotica" Schreibvogela w serialu poświęconym Carole Baskin

GettyImages-972635758.jpg Getty Images © Laurent Viteur


W kontrowersyjną aktywistkę walczącą o prawa wielkich kotów żyjących na terenie USA oraz nemezis Exotica wcieli się Kate McKinnon, która będzie także producentką wykonawczą. Podstawą scenariusza będzie podcast Wondery opowiadający o rywalizacji Baskin i Exotica, zaś całość będzie opowiedziana z perspektywy Baskin. "Jestem bardzo podekscytowany – myślę, że to jest jeden ze współczesnych antybohaterów amerykańskiego folkloru" – skomentował swój angaż Mitchell.  

Projekt realizowany jest dla UCP, czyli jednej z dywizji studia Universal.

To oczywiście nie jedyny serial o zmaganiach Baskin i Exotica, który powstaje. Przypomnijmy, że Amazon Prime Video przejęło produkcję serialu fabularnego, którego gwiazdą będzie Nicolas Cage. Scenariusz, którego autorem jest Dan Lagana ("American Vandal"), został oparty na artykule opublikowanym na łamach magazynu "Texas Monthly". Osią fabuły mają być desperackie próby utrzymania zoo przez ekscentrycznego bohatera. Ambicją twórców jest pokazanie, jak Exotic traci kontrolę nad swoimi poczynaniami, powoli zatracając się w wykreowanym przez siebie wizerunku.