Stallone jak Cruise? "Na krawędzi 2" jak "Top Gun: Maverick"?

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+Ric+Roman+Waugh+zdradza+szczeg%C3%B3%C5%82y+%22Na+kraw%C4%99dzi+2%22.+Czy+powt%C3%B3rzy+sukces+%22Top+Gun%3A+Maverick%22-150779
Stallone jak Cruise? "Na krawędzi 2" jak "Top Gun: Maverick"?
źródło: Materiały prasowe
Dwa tygodnie temu ujawniono, że Sylvester Stallone zamierza odświeżyć swój stary hit "Na krawędzi". Teraz Ric Roman Waugh ujawnił kilka szczegółów nadchodzącego sequela "Cliffhangera". Jak zdradził reżyser, inspiracją dla twórców jest "Top Gun: Maverick".

O czym opowie "Na krawędzi 2"?
Szykujemy ze Stallone'em kolejny etap ewolucji "Cliffhangera". Zobaczymy, jak jego postać się rozwija. Bedzie miał teraz córkę, która również para się wspinaczką. We włoskich Alpach rozpęta się piekło i tak ruszy akcja filmu, ujawnił reżyser Ric Roman Waugh, który przygotowuje kontynuację "Na krawędzi".

To będzie rozwinięcie "Na krawędzi" w takim samym stopniu, w jakim "Top Gun: Maverick" kontynuował historię z oryginalnego filmu, a "Creed" przekształcił serię o Rockym w coś nowego. Celujemy w podobny efekt. Fajnie jest być częścią nowego otwarcia, dodał twórca.

Kto nakręci nowego "Cliffhangera"?


 


"Cliffhanger" pomyślany jest jako reboot/sequel filmu "Na krawędzi". Sylvester Stallone ponownie wcieli się w postać Gabe'a Walkera. Nie będzie on jednak główną postacią. Projekt opierać się ma na grupie bohaterów, jednym z których będzie właśnie gwiazda oryginału.

Za scenariusz nowego "Cliffhangera" odpowiada Mark Bianculli ("Dobry sąsiad"). Za kamerą stanie specjalista od kina akcji Ric Roman Waugh ("Świat w ogniu", "Greenland").

"Na krawędzi" - wielki hit Stallone'aOryginalne "Na krawędzi" wciąż pozostaje jednym z największych kasowych hitów w filmografii Sylvestra Stallone'a. W 1993 roku na całym świecie zarobił 255 milionów dolarów. Film nie mógł się pojawić w lepszym momencie. Kariera Stallone'a zaczęła się bowiem chwiać w posadach po dwóch klapach finansowych z rzędu ("Oskar", "Stój, bo mamuśka strzela").

Bohaterem oryginału był ratownik górski Gabe. Nie może dojść do siebie po tragicznym wypadku, w którym zginęła dziewczyna jego przyjaciela. Gabe czuje się odpowiedzialny za jej śmierć. Tymczasem z gór nadchodzi wołanie o pomoc. Pasażerowie rozbitego samolotu znaleźli się w potrzasku. Gabe wyrusza na ratunek. Nie wie, że "ofiary" to grupa bezwzględnych bandytów, którzy poszukują w górach zaginionej walizki z wielomilionowym łupem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones