Schwarzenegger i Stallone: Historia nienawiści i przyjaźni. Jak to było?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Historia+nienawi%C5%9Bci+i+przyja%C5%BAni+Schwarzeneggera+i+Stallone%27a.+Jak+to+by%C5%82o-152616
Schwarzenegger i Stallone: Historia nienawiści i przyjaźni. Jak to było?
źródło: Getty Images
autor: Charles Norfleet
Od nienawiści do miłości krótka droga? Przykłady? Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone. Gwiazdy nie szczędziły sobie kiedyś szorstkich słów, a filmowy "Rocky" mówił wprost, że "nawet nasze DNA się nienawidzi". Ale w końcu wszystko się zmieniło. Od czego się zaczęło i jak to się skończyło?

Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone: od nienawiści do przyjaźniArnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone – uznawani dawno, dawno temu za swoich największych rywali, gościli w programie "Graham Norton Show", gdzie opowiedzieli o swojej długoletniej znajomości, która początkowo była niczym więcej poza toksyczną rywalizacją. 

Byliśmy filmowymi rywalami, ale doprowadziliśmy tę rywalizację do skrajności – każdy z nas chciał mieć najlepsze ciało, chciał zabić więcej ludzi w swoich filmach i mieć największą broń. Sytuacja wymknęła się spod kontroli – wspomina Schwarzeneggeri próbowaliśmy się nawzajem wykoleić

Co doprowadziło do takiej eskalacji?

Wszystko zaczęło się od napięcia skumulowanego przy jednym stole podczas gali rozdania Złotych Globów w 1977 roku. Stallone przegrał wtedy w pięciu z sześciu kategorii, w których był nominowany, a Schwarzenegger zdobył nagrodę dla Nowej Gwiazdy Roku. 

Stallone był przekonany, że Schwarzenegger wyśmiewa jego przegraną, co doprowadziło do tego, że rzucił w niego wazonem z kwiatami, kiedy "Rocky" zdobył w końcu nagrodę dla najlepszego filmu. 

Potem było już tylko gorzej. Obaj próbowali udowodnić swoją wyższość rolami, które grali – i musieli koniecznie być we wszystkim lepsi od tego drugiego. 

GettyImages-492040839.jpg Getty Images © Gisela Schober


Ale na szczęście to pieśń przeszłości. Schwarzeneggera i Stallone'a połączyła sieć restauracji Planet Hollywood, w którą obaj zainwestowali. Dzięki licznym spotkaniom na różnych otwarciach kolejnych filii szybko się zaprzyjaźnili i do teraz współpracują przy różnych projektach. 

Od 2010 roku obie gwiazdy grały serii "Niezniszczalni" w reżyserii Sylvestra Stallone'a (trzy pierwsze części), a w 2013 roku wystąpili także w filmie "Plan ucieczki"

Aktualnie Schwarzenegger mówi o Stallonie: To wspaniały człowiek i teraz jesteśmy nierozłączni. Stallone natomiast chwali przyjaciela słowami: On po prostu znał odpowiedzi na wszystkie pytania. Miał ciało. Miał siłę. Taki właśnie był.

"Plan ucieczki" – Schwarzenegger i Stallone razem na ekranie. ZwiastunRay Breslin (Sylvester Stallone) jest wybitnym specjalistą w dziedzinie zabezpieczeń. Poświęcił życie projektowaniu zakładów karnych, by stworzyć taki, z którego nie da się zbiec. Nie spodziewał się, że pewnego dnia los wystawi go na niezwykłą próbę. Ray zostaje niesprawiedliwie oskarżony i osadzony w więzieniu, które sam zaprojektował. Zrobi wszystko, by uciec i znaleźć tego, który wpakował go za kratki. By zrealizować swój plan, będzie jednak potrzebował wspólnika. Wybór pada na współtowarzysza niedoli, Emila (Arnold Schwarzenegger). 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones