Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone wspominają, jak ścigali się na mięśnie i karabiny

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Arnold+Schwarzenegger+i+Sylvester+Stallone+wspominaj%C4%85+swoj%C4%85+rywalizacj%C4%99-155194
Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone wspominają, jak ścigali się na mięśnie i karabiny
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger, niegdysiejsi rywale, są obecnie przyjaciółmi. Gwiazdorzy kina akcji lat 80. i 90. udzielili właśnie wspólnego wywiadu, w którym wspominają czasy, kiedy byli swoimi największymi konkurentami. Panowie opowiedzieli, jak kopali pod sobą dołki i jak zmienili kino. Podają też nazwiska dwóch innych gwiazd kina akcji, które uważają za równe sobie.
  

Schwarzenegger kontra Stallone: pojedynek na mięśnie i złe scenariuszeGettyImages-491999621.jpg Getty Images © Dave M. Benett


W wyemitowanym na kanale Fox godzinnym wywiadzie "TMZ Presents: Arnold & Sly: Rivals, Friends, Icons" Schwarzenegger wspomina, jak rywalizował ze Stallone'em na procent tkanki tłuszczowej w ciele czy rozmiar karabinów oraz ilość ekranowych ofiar: To był wielki pojedynek na ciała. Potem on zaczął używać wielkich karabinów maszynowych, więc musiałem za nim gonić. A on za mną. Potem zabił 80 osób. Musiałem więc zabić 87.

W latach 90. pojedynek przybrał na sile do tego stopnia, że panowie zaczęli nawzajem sabotować swoje kariery. Schwarzenegger wspomina m.in. jak udał zainteresowanie scenariuszem filmu "Stój, bo mamuśka strzela", żeby wrobić Stallone'a w występ w wątpliwej jakości projekcie.

Czułem, że będę mógł go dogonić tylko, jeśli się potknie. To była psychologiczna wojna. Tak to już jest w Hollywood, gdzie zawsze jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni film, dodał Schwarzenegger.
   
Pojawiliśmy w specyficznym okresie, dodał Stallone. Kino przechodziło przemianę. Nie było wówczas prawdziwych filmów akcji. Widziałeś pościg samochodowy, strzelaninę. Nie było scen akcji, w których od początku do końca śledzimy jednego bohatera. Zaczęliśmy więc coś, co już nie istnieje, przynajmniej nie w takim stopniu, jak wówczas. To były historie typu jeden człowiek kontra cały świat. Teraz to raczej grupa bohaterów kontra świat.

Aktorów zapytano też o to, czyje twarze powinny pojawić się na Mount Rushmore kina akcji obok ich oblicz. Schwarzenegger zaproponował Clinta Eastwooda, Stallone z kolei - Bruce'a Willisa.

Wspólne filmy Schwarzeneggera i Stallone'aStallone i Schwarzenegger zagrali wspólnie tylko w kilku filmach: "Niezniszczalni 2", "Niezniszczalni 3" i "Plan ucieczki". Zobaczcie zwiastun ostatniego z nich:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones