Rogen i Guadagnino robią film o hollywoodzkim alfonsie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rogen+i+Guadagnino+robi%C4%85+film+o+hollywoodzkim+alfonsie-138684
Rogen i Guadagnino robią film o hollywoodzkim alfonsie
źródło: Getty Images
autor: Handout
W wytwórni Searchlight trwają prace nad fabularną wersją dokumentu "Scotty and the Secret History of Hollywood". Scenariusz pióra Setha Rogena i Evana Goldberga ("Supersamiec", "Sausage Party") przeniesie na ekran reżyser "Tamtych dni, tamtych nocy" Luca Guadagnino.

Bohaterem filmu będzie Scotty Bowers - żołnierz piechoty morskiej, który walczył w bitwie o Iwo Jimę, a po zakończeniu II wojny światowej stał się słynnym hollywoodzkim alfonsem. Przez kilkadziesiąt lat jego specjalnością było aranżowanie schadzek dla skrywających homoseksualne skłonności gwiazd fabryki snów. Bowers był uwielbiany, ponieważ stworzył bezpieczne środowisko dla gejów ze społeczności show-biznesu. Co ciekawe, swój nielegalny biznes prowadził na zapleczu stacji benzynowej.

Guadagnino nakręcił ostatnio miniserial "We Are Who We Are", który we wrześniu będzie miał premierę na HBO. Włoski filmowiec ma również w planach remake "Człowieka z blizną" oraz nową ekranizację "Władcy much".

Rogen i Goldberg wyprodukowali niedawno komedię "An American Pickle" (premiera w sierpniu na HBO Max). Rogen zagrał w niej również tytułową rolę - żydowskiego emigranta, który ulega  wypadkowi w miejscu pracy: wpada do beczki z ogórkami kiszonymi. Solanka okazuje się mieć niezwykłe właściwości konserwujące, bowiem sto lat później bohater budzi się we współczesnym Nowym Jorku.