Rok po zakończeniu serialu "Kontra" zlecono jego remake

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rok+po+zako%C5%84czeniu+serialu+%22Kontra%22+zlecono+jego+remake-120767
Fani serialu "Kontra" zapewne nie zdążyli go jeszcze zapomnieć. Ostatni odcinek miał bowiem swoją premierę latem ubiegłego roku. Tymczasem Cinemax i Sky już zlecili realizację remake'u. Zdjęcia do "Strike Back" rozpoczną się w przyszłym roku.


Jest to drugi reboot serialu. Po pierwszym sezonie "Kontry", którego gwiazdami byli Richard Armitage i Andrew Lincoln, Sky weszło we współpracę z Cinemaxem i odświeżyło tytuł. Kolejne sezony powstawały pod wspólnym szyldem, a gwiazdami tej wersji byli Sullivan Stapleton i Philip Winchester. W tej formie serial utrzymał się przez cztery sezony.

Sezon szósty ma już nową obsadę. Główne role zagrają Australijczycy Alin Sumarwata i Daniel MacPherson oraz Brytyjczycy Roxanne McKee i Warren Brown. Niezmiennie producentem wykonawczym pozostaje Andy Harries.

Nowa "Kontra" ma w mniejszym stopniu bazować na formule kina kumpelsko-policyjnego, zamiast tego stawiając na przygody ekipy a la "Szybcy i wściekli". Zamiast Al-Kaidy serial inspirować się będzie zagrożeniem ze strony ISIS.

Autorem scenariusza jest Jack Lothian. Rozwiązany program misji specjalnych zostaje wskrzeszony. Zorganizowana zostaje nowa tajna grupa operacyjna, której pierwszym zadaniem będzie wytropienie groźnego terrorysty zbiegłego właśnie z więzienia. Polowanie naprowadzi grupę na ślad globalnego spisku, który grozi obecnemu porządkowi świata i może zmienić sposób prowadzenia wojen.

Na razie nie ma mowy na temat gościnnych występów Stapletona czy Winchestera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones