Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Ruszaj%C4%85+prace+nad+scenariuszem+%22Aquamana+2%22-131821

Ruszają prace nad scenariuszem "Aquamana 2"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Warner Bros. oficjalnie daje zielone światło na przygotowanie fabuły komiksowego widowiska "Aquaman 2". Do napisania scenariusza został zaangażowany współautor tekstu pierwszej części David Leslie Johnson-McGoldrick.

aquaman-1.jpg


James Wan znów będzie producentem, podobnie jak jego biznesowy partner Peter Safran. Wciąż jednak nie wiadomo, czy Wan zajmie się również reżyserią kontynuacji.

Standardową praktyką w Hollywood w ostatnich latach jest rozpoczynanie prac nad fabułą kolejnych części, kiedy przebój jest jeszcze w kinach (a czasami nawet przed premierą). Jednak Wan nie zamierzał się śpieszyć, a szefowie Warner Bros. nie chcieli decydować o doborze współpracowników bez jego udziału i aprobaty.

Takie postępowanie studia nie powinno dziwić. "Aquaman" jest szóstym filmem powstałym w ramach kinowego uniwersum DC Comics, ale dopiero pierwszym, którego globalne wpływy przekroczyły miliard dolarów. Obecnie na jego koncie jest 1,12 mld dolarów i już wkrótce trafi do pierwszej dwudziestki najbardziej kasowych filmów w historii kina.

3 21

zobacz też: