Co nowego w kwestii sequela i spin-offu "Aquamana"?

Heroic Hollywood, MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Co+nowego+w+kwestii+sequela+i+spin-offu+%22Aquamana%22-137055
Kwarantanna nie oznacza, że w studiach filmowych zaprzestano planowania kolejnych sequeli i spin-offów. Właśnie dowiedzieliśmy się co nieco o dwóch produkcjach kontynuujących wątki z "Aquamana".


David Leslie Johnson-McGoldrick, scenarzysta filmu, ujawnił na Twitterze kilka szczegółów dotyczących dwóch przygotowywanych projektów. Pierwszym z nich jest oczywiście "Aquaman 2". Twórca ujawnił rąbek tajemnicy scenariusza filmu.

Nie adaptujemy żadnej konkretnej historii z komiksów. Ale jeśli chcecie wiedzieć, w jaki klimat celujemy, to sięgnijcie po jakikolwiek komiks z czasów Srebrnego Wieku, w którym pojawia się Black Manta, napisał Johnson-McGoldrick.

Srebrny Wiek przypada na okres lat 50. i 60. To wówczas na kartach komiksów zadebiutował zresztą Black Manta. Nawet jeśli powyższa podpowiedź jest mało konkretna, to potwierdza przynajmniej jedno: Black Manta powróci.

Drugi film, o którym wspomniał scenarzysta, to "The Trench", spin-off poświęcony Otchłańcom - złowieszczym podmorskim potworom, które zaatakowały Arthura i Merę w trakcie ich wyprawy. Twórca został zapytany, czy jego premierę zaplanowano między "Aquamanem" a "Aquamanem 2", czy dopiero po "Aquamanie 2".

Johnson-McGoldrick odparł, że teoretycznie akcja filmu rozgrywa się między pierwszą a drugą częścią. Ale wciąż dopracowujemy szczegóły.


"Aquaman 2" ma datę premiery zaplanowaną na grudzień 2022.