Sekret roli Jude'a Lawa z "Kapitan Marvel" ujawniony?

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sekret+roli+Jude%27a+Lawa+z+%22Kapitan+Marvel%22+ujawniony-130941
Odkąd tylko ogłoszono udział Jude'a Lawa w filmie "Kapitan Marvel", jego postać owiana była tajemnicą. Teraz - jak zwykle, dzięki wyciekowi związanemu z zabawkami - sekret jego filmowej tożsamości wyszedł na jaw. Być może.


UWAGA! PONIŻEJ MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ SPOILERY!

Marvel dotychczas nie potwierdził oficjalnie, w kogo wciela się aktor. Kiedy ujawniono, że zobaczymy go w filmie, wszyscy założyli, ma zagrać doktora Waltera Lawsona, który w komiksach służył za alter ego dla niejakiego Mar-vella, znanego też jako Captain Marvel. To przedstawiciel kosmicznej rasy Kree, którego wysłano na Ziemię jako szpiega mającego zbadać, czy nasza planeta stanowi zagrożenie dla imperium Kree. W trakcie swojego pobytu na Ziemi zdarzało mu się wspierać Avengers w walce z kosmicznymi zagrożeniami.

W sieci pojawiło się jednak promocyjne zdjęcie nowej serii zabawek Funko przygotowanych z okazji premiery filmu. Figurka przypominająca z grubsza Lawa ze zwiastuna filmu podpisana jest tu jako "Yon-Rogg". Czy to w niego wciela się zatem aktor?

W komiksach Yon-Rogg to - podobnie jak Mar-vell - przedstawiciel rasy Kree. To wojskowy oficer zazdrosny o sukcesy innych, najczęściej występujący w roli przeciwnika Kapitan Marvel. Próbując zabić Carol Danvers, stał się niechcący odpowiedzialny za obdarzenie jej kosmiczną mocą. 
Akcja filmu będzie rozgrywać się w latach 90. Tytułową bohaterką filmu jest Carol Danvers, oficer armii Stanów Zjednoczonych, która po połączeniu z genami pozaziemskiej rasy Kree otrzymuje supermoce.

Premiera filmu: 8 marca 2019.

Udostępnij: