Serial "Star Wars" będzie miał kosmiczny budżet

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serial+%22Star+Wars%22+b%C4%99dzie+mia%C5%82+kosmiczny+bud%C5%BCet-129305
Zanosi się na to, że przygotowywany przez Jona Favreau ("Księga dżungli", "Iron Man") serial rozgrywający się w uniwersum "Gwiezdnych wojen" będzie - jak na odległą galaktykę dawno, dawno temu przystało - projektem o sporym rozmachu i dużym budżecie. Właśnie ujawniono, ile będzie kosztował. Dowiedzieliśmy się też, w jakich czasach ma rozgrywać się akcja projektu.


Szczegóły fabuły pozostają na razie tajemnicą, ale według najnowszej pogłoski serial opowie o czasach między "starą" a "nową" trylogią. Akcja ma ruszyć siedem lat po wydarzeniach przedstawionych w "Powrocie Jedi".

Według New York Timesa projekt ma budżet w wysokości 100 milionów dolarów. Przy planowanych 10 odcinkach daje to 10 milionów na odcinek. To dużo nawet w dzisiejszym, serialowo zorientowanym świecie. Jedynym droższym serialem jest chwilowo jedynie "Gra o tron", której ostatni sezon ma budżet rzędu 15 milionów dolarów za odcinek. W klubie "dycha za odcinek" znalazło się jeszcze kilka produkcji Netfliksa, "The Crown" czy "The Get Down".

Favreau pełni funkcję scenarzysty i producenta niezatytułowanego na razie serialu. Premiera w 2019 roku na nowym serwisie streamingowym Disneya.
Udostępnij: