Christopher Walken w "Gwiezdnych wojnach"? Nie uwierzycie, o jaką rolę się starał

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christopher+Walken+jako+Han+Solo+w+%22Gwiezdnych+wojnach%22+To+mog%C5%82o+si%C4%99+zdarzy%C4%87-154522
Christopher Walken w "Gwiezdnych wojnach"? Nie uwierzycie, o jaką rolę się starał
źródło: Getty Images
autor: Jamie McCarthy
Jakiś czas temu Jodie Foster ujawniła, że starała się o rolę w "Gwiezdnych wojnach". Przeczytaj: Jodie Foster miała zagrać księżniczkę Leię w "Gwiezdnych wojnach". Co się stało? Teraz dowiadujemy się, że w przesłuchaniu brał udział także Christopher Walken. Kogo miał zagrać?

Christopher Walken starał się o rolę w "Gwiezdnych wojnach"


Christopher Walken opowiedział o swoim udziale w przesłuchaniu do roli Hana Solo w rozmowie z Vanity Fair. Wspomina je następująco: 

Tak, brałem udział w przesłuchaniu. I, o ile się nie mylę, moją partnerką była wówczas Jodie Foster (która czytała rolę księżniczki Lei). Wydaje mi się, że nagraliśmy nawet zdjęcia próbne. Nie jestem pewny, czy odegraliśmy jakąś scenę. Może po prostu siedzieliśmy przed tymi kamerami starego typu, których wtedy używano... Brałem udział w przesłuchaniu do "Gwiezdnych wojen", podobnie jak pięciuset innych aktorów. Było tam wiele osób.

Ostatecznie rola trafiła do Harrisona Forda, który stworzył ikoniczną postać. W księżniczkę Leię Organę wcieliła się Carrie Fisher.

Zobacz zwiastun filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"


Aktualnie ostatnim filmem z sagi jest widowisko "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", które trafiło na ekrany kin w grudniu 2019 roku. Zobaczcie jego zwiastun: "Diuna: Część druga" w podcaście Mam parę uwag


Aktualnie filmografię Christophera Walkena zamyka występ w widowisku "Diuna: Część druga". Zachęcamy do wysłuchania poświęconego temu filmowi odcinka podcastu Mam parę uwag. Rozmawiają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones