Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Serialowa+%22Noc+oczyszczenia%22+wyjdzie+poza+tytu%C5%82ow%C4%85+noc-125342

Serialowa "Noc oczyszczenia" wyjdzie poza tytułową noc

  • ScreenRant
  • autor: Jakub Popielecki
Uniwersum "Nocy oczyszczenia" się rozrasta. Na horyzoncie jest już prequel cyklu, "The Purge: The Island" oraz wersja serialowa. Producent Jason Blum zdradził ostatnio co nieco na temat tego drugiego projektu.

purge-tv.jpg

Akcja serialu ma rozgrywać się między pierwszą częścią a "Czasem wyboru". Blum ostrzegł, że nie będzie to opowieść tylko o samej tytułowej nocy - zobaczymy też, co bohaterowie robią przez pozostałą część roku, kiedy akurat nie ganiają się po ulicach z mordem w oczach.

Zgłębimy wątek, jak to jest żyć przez resztę roku w świecie, gdzie jednego konkretnego dnia zabijanie jest dozwolone, powiedział producent. Na pewno daje ci to do myślenia w sytuacjach, kiedy prowadzisz samochód i na przykład pokazujesz komuś środkowy palec. Zastanawiamy się, co mogłoby dziać się w społeczeństwie, gdzie przez 12 godzin rocznie zabijanie jest legalne. Jest tu wiele okoliczności, o których się nie myśli. Mógłbyś na przykład popełnić morderstwo, stworzyć wrażenie, że stało się to w noc oczyszczenia i uciec sprawiedliwości. Staramy się wymyślić więcej takich sytuacji.

Czekamy na więcej informacji o projekcie.

zobacz też: