Serialowy "Thorgal" w końcu powstanie!

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+%22Thorgal%22+w+ko%C5%84cu+powstanie-129743
Dwa lata temu Henckel von Donnersmarck złożył fanom obietnicę, że zrealizuje serial na bazie słynnego komiksu "Thorgal". Reżyser najwyraźniej nie zapomniał o niej.


W Wenecji, gdzie swoją premierę ma nakręcony przez niego niemiecki kandydat do Oscara "Werk ohne Autor", von Donnersmarck ogłosił, że "Thorgal" naprawdę powstanie. Ponieważ jest to tak potężna marka europejska, batalia o ekranizację była długa, ale w końcu ją wygraliśmy.

Niemiecki reżyser deklaruje, że wielkim fanem tej komiksowej serii. Mnogość wątków i bogactwo świata wymyślonego sprawiła, że od samego początku myślał wyłącznie o serialu, ponieważ w kinie zbyt wiele rzeczy trzeba byłoby uprościć lub pominąć.

Von Donnersmarck ogłosił też, że będzie kierował zespołem scenarzystów i wyreżyseruje tyle odcinków, ile tylko fizycznie będzie możliwe. Na razie jednak nie ujawnił, w jakim momencie komiksowej fabuły rozpocznie akcję serialu.

Głównym bohaterem serii jest Thorgal Aegirsson, który wychowuje się wśród wikingów, nie jest jednak jednym z nich. Thorgal jest bowiem "gwiezdnym dzieckiem" i tylko przez przypadek trafia jako niemowlę do kraju wojowników Północy. Oni też nadają mu imię – posłaniec Thora (Thorgal), boga piorunów i syn Aegira (Aegirsson), władcy wód – ponieważ niemowlę znaleziono na brzegu morza po potężnym sztormie [za: Wikipedia].
Udostępnij: