Smerfy lepsze od Pottera w światowym box offisie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Smerfy+lepsze+od+Pottera+w+%C5%9Bwiatowym+box+offisie-76699
Po miesiącu absolutnej dominacji na świecie "Harry Potter i Insygnia Śmierci część II" musiał uznać wyższość aż dwóch filmów. Na szczycie znalazły się "Smerfy", które zarobiły aż 60 milionów dolarów z kin w 44 krajach świata. Familijna produkcja bardzo dobrze sprzedaje się w Chinach, Rosji, a także w Wielkiej Brytanii.

Na drugim miejscu znalazła się "Geneza planety małp". Film zadebiutował na szczycie kinowych list przebojów w Wielkiej Brytanii (9,7 mln), Francji (8,7 mln) i Niemczech (4,6 mln). W sumie obraz zarobił 40,5 mln dolarów, będąc pokazywany w 40 krajach świata.

Ostatni "Potter" musiał zadowolić się najniższym miejscem na podium z wynikiem  30 mln dolarów. Obraz jednak ma już na swoim koncie gigantyczne 857,8 mln dolarów, na które zapracował w zaledwie półtora miesiąca.

"Green Lantern" zadebiutowało na pierwszym miejscu w Australii i uzyskało dobre wyniki w Meksyku. Dzięki temu weekendowe wpływy produkcji to 14,2 mln dolarów, co wystarczyło na czwarte miejsce. Pierwszą piątkę zamykają "Auta 2" z wynikiem 13,1 mln dolarów.