Planszówka "Cluedo" z nową szansą na film kinowy

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sony+kupuje+od+Hasbro+prawa+do+adaptacji+gry+planszowej+%22Cluedo%22-155190
Planszówka "Cluedo" z nową szansą na film kinowy
Jak bumerang powraca pomysł na ponowną adaptację gry planszowej "Cluedo". Hasbro właśnie sprzedało prawa do adaptacji wytwórni Sony.

Film, serial, program rozrywkowy? Co zrobi Sony?Sony otrzymało pełen pakiet praw adaptacyjnych. Oznacza to, że może na podstawie "Cluedo" zrobić zarówno film kinowy, serial telewizyjny lub też program rozrywkowy. Co zrobi studio, tego na chwilę obecną nie wiadomo. Z projektem nie są bowiem aktualnie związane żadne osoby.

"Cluedo" to gra detektywistyczna wymyślona w połowie ubiegłego wieku przez Anglika Anthony'ego E. Pratta. Gracze wcielają się w gości przyjęcia, w czasie którego zostaje popełnione morderstwo. Dzięki wskazówkom muszą odkryć kto dokonał morderstwa, gdzie je popełnił i co jest narzędziem zbrodni.


Długa fascynacja Hollywoodu grą "Cluedo"Gra "Cluedo" została już raz przeniesiona na ekrany kinowe. Było to w formie komedii kryminalnej "Trop" z 1985 roku. Obraz nie był hitem, ale z czasem doczekał się statusu kultowego. "Trop" zapamiętany jest też z tego, że do kin trafiły kopie zawierające trzy różne zakończenia.

Od wielu lat Hollywood zmaga się z pokusą nakręcenia na podstawie gry nowego filmu. Pierwszą próbę podjęło studio Universal w 2008 roku. Tę wersję miał wyreżyserować Gore Verbinski.

W 2016 roku prawa do "Cluedo" przejęło 20th Century Fox. Gwiazdą miał być Ryan Reynolds, a fabułę mieli przygotować scenarzyści "Deadpoola" Rhett Reese i Paul Wernick.

W 2019 roku gwiazdą i reżyserem został Jason Bateman. Długo nie wytrzymał. W 2020 roku nowym reżyserem został James Bobin.

Zwiastun filmu "Trop"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones