Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Sophia+Loren+wr%C3%B3ci%C5%82a+do+aktorstwa-133835

Sophia Loren wróciła do aktorstwa!

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
Sophii Loren nie mieliśmy okazji oglądać w kinie od "Nine - Dziewięć". W przyszłym roku to się zmieni. A wszystko za sprawą jej syna, reżysera Edoardo Pontiego. Aktorka gra jedną z głównych ról, Madame Rosę, w jego nowym filmie "La vita davanti a sé".

GettyImages-492501446.jpg
Getty Images © Bruno Vigneron


Obraz jest ekranizacją wyróżnionej Nagrodę Goncourtów powieści "Życie przed sobą". Podpisana została ona nazwiskiem Emile'a Ajara i dopiero po śmierci pisarza Romaina Gary'ego okazało się, że to on jest jej autorem. Opowiada ona historię przyjaźni małego Momo o arabskich korzeniach i starej polskiej Żydówki, pani Róży. Fabuła osadzona jest w 18. dzielnicy Paryża, gdzie zamieszkują prostytutki, alfonsi, złodzieje i wszelkiej maści biedota paryska. Główny bohater, chłopiec wychowywany przez starą prostytutkę, która opiekuje się dziećmi innych prostytutek, poznaje świat z bardzo oryginalnej perspektywy. Między nim a opiekunką nawiązuje się bardzo bliska więź. W konsekwencji, kiedy to starzejąca się pani Róża wymaga opieki, Momo zostaje przy niej i do końca się nią zajmuje.

Akcja "La vita davanti a sé" zostanie przeniesiona na południe współczesnych Włoch, do portowego miasta Bari. Historię poznawać będziemy z punktu widzenia Momo, który w tej wersji będzie mieszkającym na ulicy 12-letnim Senegalczykiem (wcieli się w go niemający aktorskiego doświadczenia Ibrahima Guys). Oprócz na niezwykłą "rodzinę" Madame Rosy oprócz Momo składać się będą: 10-letnie dziecko z Rumunii również mieszkające na ulicy oraz 35-letnia transseksualna kobieta.

W obsadzie znajdują się też: Abril Zamora, Renato Carpentieri i Babak Karimi. Premiera planowana jest na marzec przyszłego roku.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię