Sophia Loren wraca do gry

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sophia+Loren+wraca+do+gry-139434
Sophia Loren wraca do gry
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
Za sprawą Netfliksa wkrótce znów będziemy mieli okazję podziwiać na ekranie Sophię Loren. Aktorka zagrała główną rolę w najnowszym filmie Edoardo Pontiego. Wcieliła się w rolę Madame Rosy, ocalałej z Holokaustu kobiety, która przyjmuje pod swój dach 12-letniego Momo — senegalskiego muzułmanina, który ją okradł. 

Scenariusz powstał na kanwie powieści "Życie przed sobą" autorstwa Romaina Gary'ego (wydanej pod pseudonimem Émile Ajar). Światowa premiera dzieła odbędzie się 13 listopada.

Będzie to wielki powrót legendy światowego kina, którą ostatnio mogliśmy zobaczyć na wielkim ekranie w nawiązującym do słynnego "Osiem i pół" filmie Roba Marshalla "Nine – Dziewięć" . Aktorka wcieliła się wówczas w matkę Guida, zmagającego się brakiem weny reżysera. 

W 1962 roku Loren została nagrodzona Oscarem za pierwszoplanową rolę w filmie "Matka i córka". Trzy lata później była nominowana do nagrody w tej samej kategorii za występ w "Małżeństwie po włosku" (za kamerą obu filmów stanął Vittorio De Sica). W 1991 roku członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej uhonorowali ją nagrodą za całokształt twórczości. 
Udostępnij: