Spektrum online: "Malowany ptak", krótkie metraże i więcej

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Spektrum+ONLINE%3A+%22Malowany+ptak%22%2C+kr%C3%B3tkie+metra%C5%BCe+i+nie+tylko-139923
W dniach 24-31 października Świdnica po raz kolejny miała zamienić się w stolicę kina artystycznego Dolnego Śląska i przyjąć formułę festiwalu hybrydowego. Jednak w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń w całym kraju, 6. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum zostaje przeniesiony w całości do sieci na platformę mojeekino.pl. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. "Malowanego ptaka" (reż. Václav Marhoul) – kontrowersyjną adaptację powieści Jerzego Kosińskiego, pokazywaną w Polsce zaledwie kilka razy. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a wśród aktorów znaleźli się m.in. Stellan Skarsgård czy Lech Dyblik.


W programie Spektrum ONLINE, także "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego czy "Wszystko dla mojej matki" Małgorzaty Imielskiej, a w dniach 29-31 października na platformie znajdzie się też tegoroczna selekcja krótkich metraży z konkursów "Okiem młodych". To prezentacja twórczości młodych filmowców i trzy konkursy krótkometrażowe: Fabuła i Dokument – do 35 roku życia oraz Amatorski, do którego zakwalifikować się mogą jedynie autorzy filmów w wieku do 21 lat, nie będący studentami szkół filmowych.

Spotkania z wszystkimi gośćmi, którzy mieli odwiedzić w tym roku Świdnicę, m.in. z Rafałem Zawieruchą, Agnieszką Holland, Lechem Majewskim, Aleksandrą Hamkało, Jagodą Szelc, Magdaleną Łazarkiewicz czy Markiem Lechkim, odbędą się w trybie online i będą transmitowanie na oficjalnym profilu festiwalu na platformie Facebook. Dokładny harmonogram spotkań online dostępny na stronie http://spektrumfestiwal.pl/ i w mediach społecznościowych!
Udostępnij: