Spielberg i Oprah Winfrey szykują nowy "Kolor purpury"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Spielberg+i+Oprah+Winfrey+szykuj%C4%85+nowy+%22Kolor+purpury%22-130596
W 1985 roku wielkim przebojem kinowym był "Kolor purpury". Ekranizację książki Alice Walker nakręcił Steven Spielberg, a jedną z ról zagrała Oprah Winfrey, za co dostała nominacje do Oscara i Złotego Globu. Teraz para łączy siły, by wyprodukować nową wersję. Nie będzie to jednak nowa ekranizacja książki ani też remake filmu Spielberga. Zamiast tego "The Color Purple" będzie adaptacją musicalu.


Sceniczna wersja powieści Walker powstała w 2005 roku i okazała się wielkim sukcesem komercyjnym i artystycznym. Produkcję nominowano do 11 nagród Tony (swoją drogą, tyle samo nominacji zdobył film Spielberga). W 2016 roku nowa wersja sceniczna musicalu nagrodzono została dwiema statuetkami Tony.

Oprócz Spielberga i Winfrey za projekt odpowiadać będą też Quincy Jones i Scott Sanders, którzy byli producentami broadwayowskiego przedstawienia. Projekt jest na wczesnym etapie rozwoju i nie ma na razie nawet scenarzysty.

Jest to historia Celie. Dziewczynki gwałconej przez własnego ojca, a później wydanej za mąż brutalowi, który traktował ją jako tanią siłę roboczą. Przez wiele lat w jej życiu jedynymi chwilami wytchnienia od męki były spotkania z jazzową szansonistką Shug.

"The Color Purple" powstanie dla Warner Bros.
Udostępnij: