Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Stana+Katic+b%C4%99dzie+szpiegowa%C4%87+Niemc%C3%B3w+dla+Churchilla-127847

Stana Katic będzie szpiegować Niemców dla Churchilla

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Stana Katic ("Castle") zagra jedną z głównych ról w filmie poświęconym kobietom-szpiegom pracującym dla brytyjskiego wywiadu w czasie II wojny światowej. W obsadzie są również: Sarah Megan Thomas ("Równość") i Radhika Apte ("Spalone").

GettyImages-696867876.jpg
Getty Images © Pascal Le Segretain


Katic wcieli się w postać Very Atkins. Urodziła się w Rumunii jako córka niemieckiego Żyda i brytyjskiej Żydówki. W czasie II wojny światowej została szpiegiem nadzorującym akcje wywiadu we Francji.

Apte z kolei zagra Noor Inayat Khan. Pochodziła z książęcego rodu indyjskich muzułmanów. Jej ojciec był cenionym propagatorem nauk sufizmu. Urodzona w Moskwie, wychowywała się w Londynie i Paryżu. Kiedy wybuchła wojna mimo pacyfistycznych nauk ojca, wraz z bratem zaciągnęła się do służby. Jako radiooperator i telegrafistka została w 1943 roku wysłana do okupowanej Francji.

Thomas (która jest też autorką scenariusza) zagra Amerykanę Virginię Hall, która w czasie II wojny światowej pracowała dla brytyjskiego wywiadu. W 1932 roku straciła nogę w wyniku przypadkowego postrzału na polowaniu. To jej jednak nie przeszkodziło w pracy wywiadowczej (jej drewniana noga otrzymała nawet swoją własną nazwę operacyjną). Niemcy nazywali ją Artemis i uznawali za jednego z najniebezpieczniejszych szpiegów działających na terenie okupowanej Francji.

Całość wyreżyseruje Lydia Dean Pilcher.

zobacz też: