Strajk aktorów. Tom Cruise i "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part Two" też pauzują. Lista wstrzymanych produkcji

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Strajk+aktor%C3%B3w.+Lista+wstrzymanych+produkcji.+W+tym+%22Mission%3A+Impossible+8%22-151456
Strajk aktorów. Tom Cruise i "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part Two" też pauzują. Lista wstrzymanych produkcji
źródło: Materiały prasowe
Strajk aktorów zatacza coraz szersze kręgi. Dopiero co pisaliśmy, o tym, że wstrzymano pracę nad "Deadpoolem 3", a już ogłoszono, że zamykane są kolejne plany. Do listy produkcji, które będą musiały poczekać na koniec protestu, dołączyły "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part Two" oraz "Venom 3". Poniżej wyliczamy wszystkie tytuły, których produkcję wstrzymano.

Dlaczego aktorzy strajkują? Wyjaśniamy TUTAJ.
 

Kevin Feige (Marvel Studios) komentuje strajk aktorówGettyImages-1387205608.jpg Getty Images © Jesse Grant


Kolejne studia reagują na nową sytuację. Kevin Feige i Louis D’Esposito, szefowie Marvel Studios, wystosowali maila do swoich pracowników, w którym komentują stan rzeczy. Studio ma szereg projektów na różnych etapach produkcji. Wśród nich jest m.in. "Deadpool 3", zdjęcia do którego właśnie wstrzymano.

Doceniamy, jak wiele zrobiliście przy swoich projektach. To rozczarowujące, kiedy szczegółowo ułożone plany muszą się zmienić. Ciągła zmiana to jednak codzienność w przemyśle produkcyjnym. Naszym zespołom nieobce są nieoczekiwane wyzwania i umiejętność sprostania im. Doceniamy wasze próby jak najlepszego poradzenia sobie z tą sytuacją. Możemy jedynie mieć nadzieję, że nowa umowa zostanie jak najszybciej sfinalizowana, żebyśmy mogli kontynuować wspaniała pracę, którą rozpoczęliśmy, napisali Feige i D’Esposito.

Studia od dawna wiedziały, że prawdopodobieństwo strajku jest duże. Niektóre wytwórnie przygotowały się na taką ewentualność. Podobno ekipa jednego z filmów nakręciła na zapas więcej materiału z aktorem, który - jeśli strajk dobiegnie końca - będzie niedostępny jesienią ze względu na zobowiązania serialowe.

Tymczasem sytuacja "Mission: Impossible — Dead Reckoning Part Two" jest nieco inna. Ekipa filmu chwilowo odpoczywała, by dać gwiazdom czas na promocję pierwszej części filmu, która właśnie weszła do kin. Ze względu na strajk aktorzy - m.in. Tom Cruise i Hayley Atwell - nie będą mogli wrócić do pracy. Trwająca obecnie przerwa najprawdopodobniej zostanie więc wydłużona.


"Mission: Impossible — Dead Reckoning Part One" - zwiastunJakie filmy wstrzymały produkcję przez strajk aktorów?Oto lista filmów, które wstrzymały produkcję ze względu na strajk Gildii Aktorów:

"Deadpool 3" (Disney/Marvel)
Planowana data premiery: 3 maja 2024

"Gladiator 2" (Paramount)
Planowana data premiery: 24 listopada 2024

"Lilo i Stitch" (Disney)
Planowana data premiery: brak

"Mission: Impossible — Dead Reckoning Part Two" (Paramount)
Planowana data premiery: 28 czerwca 2024

"Mortal Kombat 2" (Warner Bros. Pictures)
Planowana data premiery: brak

"Venom 3" (Sony)
Planowana data premiery: brak

Niezatytułowany film o Formule 1 z Bradem Pittem (Apple)
Planowana data premiery: brak

To na razie niepotwierdzone informacje, ale podobno produkcję wstrzymały również "Beetlejuice 2" Tima Burtona oraz "Juror #2" Clinta Eastwooda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones