To on sprzeciwi się Bradowi Pittowi w "War Machine"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+on+sprzeciwi+si%C4%99+Bradowi+Pittowi+w+%22War+Machine%22-113048
Anthony Michael Hall ("Foxcatcher") zagra razem z Bradem Pittem w satyrze wojennej "War Machine". To będzie druga główna rola w filmie.

GettyImages-458945326.jpg Getty Images © Jason Merritt


Scenariusz powstał w oparciu o książkę "The Operators: The Wild and Terrifying Inside Story of America’s War in Afghanistan". Jej autor Michael Hastings przybliża postać generała Stanleya A. McChrystala. Był on jednym z twórców strategii działania wojsk amerykańskich w wojnie z terroryzmem po atakach z 11 września. To dzięki niemu udało się zabić Abu Musaba az-Zarkawiego, przywódcę Al-Kaidy w Iraku. W 2009 roku został dowódcą wojsk w Afganistanie. Rok później, kiedy ukazał się jego wywiad w magazynie "Rolling Stone", w którym wypowiada się niepochlebnie o politykach z Waszyngtonu (w tym o wiceprezydencie), został odwołany i zmuszony do rezygnacji. McChrystal miał zawsze opinię człowieka, który mówi to, co myśli. "War Machine" opowie o kulisach prowadzenia wojny w Afganistanie oraz kosztach społecznych, politycznych i militarnych zakulisowych rozgrywek.

Hall ma wcielić się w przeciwnego strategii McChrystala generała Mike'a Flynna. Konflikt bohaterów będzie jednym z najważniejszych wątków filmu.

"War Machine" powstaje na zlecenie platformy Netflix. W obsadzie jest też Scoot McNairy. Całość wyreżyseruje David Michôd, znany m.in. z filmu "Rover".