Kolejni aktorzy będą prowadzić z Benem Affleckiem "Nocne życie"

Deadline, The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejni+aktorzy+b%C4%99d%C4%85+prowadzi%C4%87+z+Benem+Affleckiem+%22Nocne+%C5%BCycie%22-114532
W Los Angeles trwają już zdjęcia do filmu "Live by Night", a obsada produkcji wciąż się powiększa. Najnowszymi nabytkami są Brendan Gleeson, który właśnie zszedł z planu "Assassin's Creed" i Anthony Michael Hall ("Foxcatcher").


Scenariusz powstał w oparciu o powieść Dennisa Lehane'a "Nocne życie". Reżyseruje Ben Affleck, dla którego to już drugie spotkanie z prozą bostońskiego pisarza. Wcześniej gwiazdor przeniósł na ekran "Gdzie jesteś Amando".

Boston, rok 1926. Szalone lata dwudzieste w pełnym rozkwicie. Alkohol leje się strumieniami, kule świszczą w powietrzu, a pewien człowiek zamierza odcisnąć swój ślad na tym świecie. Prohibicja spowodowała pojawienie się splątanej sieci podziemnych gorzelni, nielegalnych lokali, gangsterów i sprzedajnych policjantów. Joe Coughlin, najmłodszy syn znanego w Bostonie kapitana policji, już dawno odrzucił surowe zasady, w których go wychowano. Teraz, gdy drobne kradzieże z dzieciństwa odeszły w przeszłość, zajął się pracą dla najgroźniejszych gangsterów w mieście. Robi to dla zysku, dreszczu emocji i smaku życia na marginesie społeczeństwa. Niestety, życie po stronie mroku ma wysoką cenę. W czasie gdy bezwzględni ludzie, mający do dyspozycji pieniądze, nielegalny alkohol i broń, walczą o władzę, nie można ufać nikomu. Buntownikom takim jak Joe pisany jest jeden los: przedwczesna śmierć. Ale ludzie jemu podobni, nie bacząc na nic, zamierzają żyć pełnią życia aż po ostatni dzień. Joe rozpoczyna oszałamiającą wspinaczkę po szczeblach organizacji gangsterskiej, która rzuca go z Bostonu czasów jazzu do tętniącej życiem dzielnicy łacińskiej w Tampie i na słoneczną Kubę.