Twórca "Pasażerów" wyreżyseruje "Autostopem przez galaktykę"

Geeks WorldWide / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Pasa%C5%BCer%C3%B3w%22+wyre%C5%BCyseruje+%22Autostopem+przez+galaktyk%C4%99%22-136030
Twórca "Pasażerów" wyreżyseruje "Autostopem przez galaktykę"
źródło: Materiały prasowe
W lipcu ujawniono, że serwis Hulu przygotowuje nową ekranizację kultowego cyklu powieści "Autostopem przez galaktykę" autorstwa Douglasa Adamsa. Teraz pojawiły się nowe szczegóły projektu.


Zdjęcia mają ruszyć latem w Wielkiej Brytanii, a za kamerą stanie Morten Tyldum ("Pasażerowie", "Gra tajemnic"). W planach jest więcej niż jeden sezon.

Projekt będzie emitowany w Stanach przez Hulu, a dystrybucją na świecie zajmie się Fox. Premiera ma odbyć się dopiero w przyszłym roku.

Bohaterem książki jest niejaki Arthur Dent. Dowiaduje się on, że Ziemia ma zostać zniszczona, ponieważ leży na trasie budowy kosmicznej autostrady. Jakby tego było mało, najlepszy przyjaciel Arthura, Ford Prefect, okazuje się kosmitą, który zbiera materiały do nowej edycji bestsellerowego przewodnika po galaktyce. W ostatniej chwili mężczyźni łapią stopa na statek Vogonów, niedocenianych poetów. To dopiero początek niesamowitej podróży, podczas której zostaną rozwiązane największe tajemnice Wszechświata.

Scenarzystami serialu są Carlton Cuse ("Zagubieni", "Bates Motel") i Jason Fuchs ("Wonder Woman").

"Autostopem przez galaktykę" zostało już raz zekranizowane w formie filmu kinowego z 2005 roku. Główne role zagrali w nim Martin Freeman, Mos Def i Zooey Deschanel.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones