Twórcy "Gry tajemnic" opowiedzą o sporze Edisona z jego konkurentem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Gry+tajemnic%22+opowiedz%C4%85+o+sporze+Edisona+z+jego+konkurentem-117406
Twórcy "Gry tajemnic" opowiedzą o sporze Edisona z jego konkurentem
źródło: Getty Images
autor: Pascal Le Segretain
Twórcy "Gry tajemnic" znowu razem. Reżyser Morten Tyldum, scenarzysta Graham Moore i producent Teddy Schwarzman szykują nowy film zatytułowany "The Last Days of Night".

GettyImages-473306038.jpg Getty Images © Pascal Le Segretain

Moore napisał scenariusz na podstawie własnej książki, która zostanie wydana we wrześniu. Opowiada ona o "naturze geniuszu, kosztach ambicji i wojnie o zelektryfikowanie Ameryki". Thomas Edison wygrał wyścig do urzędu patentowego i teraz pozywa swojego rywala, George'a Westinghouse'a, na niebywałą sumę miliarda dolarów. Westinghouse wybiera zaś bardzo nietypowego adwokata: 26-letniego świeżaka prosto ze szkoły. Młodzieniec dzieli jednak ze swoim przeciwnikiem - czyli Edisonem - potrzebę wygrywania za wszelką cenę. W fabułę zaplątane są również inne persony z epoki: Nikola Tesla, Alexander Graham Bell i Stanford White.

Tyldum oczywiście stanie za kamerą. Co ciekawe, jego projekt będzie miał konkurencję w postaci nowego filmu z gwiazdorem "Gry tajemnic", Benedictem Cumberbatchem. Aktor ma bowiem zagrać w filmie "The Current War", który również opowie o sporze między Edisonem (w tej roli Cumberbatch) a Westinghouse'em (w jego wcieli się prawdopodobnie Jake Gyllenhaal).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones